Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Baj, ha nem szeretnék kikattan...

Baj, ha nem szeretnék kikattanni a képzelt világomból?

Figyelt kérdés
Úgy èrzem, az ábrándjaim, amelyekben nap mint nap èlek sokkal jobbak a sivár valóságnál. Gyáva volnèk, mert nem merek szembenèzni vele? Ezèrt kalandozok el bárhol is vagyok? Nem szeretnèk vèget vetni ennek, de ez így már nem mehet tovább. A kèpzeletem már szinte mindenben megakadályoz ès nem teszi lehetővè, hogy reális maradhassak. Sokszor magam előtt látom, illúziókènt a jeleneteket. Ez mennyire normális, egyáltalán annak nevezhető- e mèg? Ès, ha nem, mit tegyek? Minden tinèdzserlány ilyen vagy valami nem stimmel velem?

2014. jún. 27. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Írj egy regényt
2014. jún. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Létezik egy valóság. Az viszont... abban is biztos vagyok, hogy a valóság, az sokkal komplikáltabb, sokkal nagyobb, sokkal részletesebb, sokkal gazdagabb, mint amit mi meg tudunk élni, és sokkal nagyobb és sokkal gazdagabb, mint amiről beszélni tudunk. Olyan lények vagyunk, akik szerintem nagyon pici valóságot tudunk egyszerre bevenni. És minden pici valóság arra késztet minket, hogy felruházzuk képzelettel. Tehát, ami a mi életünk, ami a mi élményünk, az általában egy keveréke a valóságnak és a képzeletünknek.
2014. jún. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 énnnnnnnn..... válasza:
én is hasonlo helyzetben vagyok de én probálok kilépni ebből olyan modon hogy probálom megvalositani a képzeletemben lévö önmagamat az az aki valojában vagyok és ha ez sikerül akkor a többi is.
2014. jún. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretnék a képzelt világomban élni. Szerintem ezzel nincs baj, viszont előbb-utóbb ki kell szállnod belőle. Hiszen nem élhetsz abban örökké..
2014. jún. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nekem vitaminokat adnk hogy " feelébredjek" és a valoságba létezem
2014. júl. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

azt írod, hogy akadályoz, ezért azt hiszem, hogy baj.

Az alatt mit értesz, hogy magad előtt látod?

2014. júl. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Amikor elkalandozik a figyelmem, hajlamos vagyok rá, hogy teljesen kizárjam magam a valóságból ès ilyenkor rendszerint villanásnyi kèpek játszódnak le előttem. Odakèpzelem magam arra a helyre, ahol a legjobban szeretnèk lenni abban a pillanatban ès bár a testem tudja, hogy nem vagyok ott, de az eszem úgy hiszi, ami a kèpzelgèsemben szerepel az a valóság. Ez a fajta ábrándozás mèg a "normális" jelzőn belül èrtetődő, vagy már egyáltalán nem az?
2014. júl. 23. 11:37
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
mit jelent az, hogy a tested tudja? nekem a testem nem tud semmit, csak az agyam. vagyis nem tudom elképzelni, hogy milyen lehet az, amikor a test tud valamit, és az értelem meg nem.
2014. aug. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!