Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki használt itt béta-blokk...

Valaki használt itt béta-blokkolót (pl. : betaloc, humapronol, stb)?

Figyelt kérdés
Én fiatal 20 éves srác vagyok, és gyorsult keringése4m van, javarészt a generalizált szorongásom miatt. Az orvosom szerint ezt is szednem kéne. Ugyanis, ha stresszelek rögtön nyom,szúr, a hátba is, karba is, és persze szívdobogás érzésem is van. Véleményetek és tapasztalatotok?
2014. jún. 30. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia .Nekem is kellett szednem Betaloc-ot . Volt márciusban egy komoly betegségem (neurológián feküdtem) . Na ott kezdték el adni a Betaloc-ot szaporább pulzusom miatt (ami betegségemből adódott ) valamint nekem is felírtak gyógyszert az (állítólagos )generalizált szorongásomra . Mire vagy konkrétan kíváncsi ?
2014. jún. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Eszedbe se jusson!


Rengeteg mellékahtása van és nagyon-nagyon csúnya mellékhatása. Pszichiáterhez kell elmenni, és JÓ pszichiáterhez, aki a szorongást nem ilyen idejémúlt vacakkal kezeli, hanem beszélgetéssel (esetéeg analízissel) ÉS szorongásoldóval (azaz nyugtatóval).

2014. jún. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmezem, hogy te a generalizált szorongásodra kapsz pszichiátriai gyógyszert, és ez mellé még ajánlottak béta blokkolót is. Nos ha a pszichiátered tud erről, akkor minden további nélkül szedheted.

Én is szertem szükség szerint ( negyedet, pár napig) és jót tett. Nekem pánikom volt, és a Zoloft mellé kaptam...

2014. jún. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is bétablokkolót szedek, én szív eredetű szapora szívverésre és magas vérnyomásra, ami stresszre rosszabb. Ne higgyél a kettesnek, ez nagyon gyakori és bevett terápia, éppen a stresszre adott fizikai választ szabályozza (nem fog annyira megszaladni a szíved stb), ezért írják fel annyira gyakran ideges, stresszes fiataloknak.

A túlságosan erős fizikai válasz (pl az állandó vagy túl gyakori gyors szívverés) ugyanis nemcsak a közérzetednek árt, hanem a keringési rendszernek sem tesz jót. Ezért kell szabályozni.


Semmiféle mellékhatást nem tapasztaltam, hozzávetőleg 5 éve szedem. Általában minimáladagokat írnak ilyen esetben fel, nyugodtan szedd be, semmi bajod nem lesz.

Az természetes, hogy az oki kezelést (terápiát) emellé folytatni kell.

2014. jún. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 25 éves lány vagyok, és is szedem. Amíg nem szedtem pokoliak voltak a mindennapjaim, kis időbe (2 hónap) telt mire a megfelelő adagot eltalálták, de azóta jó.

Előtte semmit se tudtam, ma már tudok sietni, biciklizni is, mert nem fulladok annyira.

2014. júl. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja és én a szívem miatt szedem. (utolsó voltam)
2014. júl. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!