Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 3 hónapos Mirtadepi 30mg/nap...

Levendula008 kérdése:

3 hónapos Mirtadepi 30mg/nap szedés után, mivel nem használt a depressziómra, átállított a Pszichiáter napi 50mg Sertralinra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Azóta,6 napja ezeket a tüneteket észlelem szokatlan érzések, rémálmok, szorongás, izgatottság, remegés ingerlékenység, sűrű vizelés, álmatlanság. Felhívtam, elmondtam neki a panaszaimat, azt mondta ezek el fognak múlni. Hát nem tudom. Vélemények?
2014. máj. 28. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Tényleg elmúlnak a mellékhatások. Nekem is elég sok bajom volt tõle, de idõvel jobb lett.

Látászavar, izomrángás, idegesség, remegés meg ehhez hasonló panaszaim voltak a gyógyszertõl.

2014. máj. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugtató válaszod! Mennyi idő volt, mire teljesen elmúltak ezek, s a pozitív hatást észlelted? Mióta szeded, s hogyan emelted az adagot? Rám, mikor beveszem, olyan 2 óra múlva jön, elég nagy szintű "felpörgés", hogy nem bírok ez miatt megülni, aludni, a gondoloataim is össze vissza kuszálódnak,minden idegesít, és ez miatt nem tudok elaludni. Ki vagyok már fáradva az alváshiány miatt...Egyébként, generalizált szorongásra, pánikra, depire kaptam. Minden nap félek a holnaptól, hogy megint jönnek a mellékhatások :( Tudom, nem erre kell figyelni, s terelni a gondolatokat, de nem köt le semmi :(

Előre is köszönöm a válaszokat!!

2014. máj. 28. 18:32
 3/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Szociális fóbiára és depresszióra szedtem.

Kb két hét volt mire megszokta a szervezetem és elmúltak a mellékhatások. 50 mg-mal indítottam de semmilyen hatással nem volt rám, ugyanúgy szorongtam egy hónappal azután is, hogy elkezdtem szedni. Ezután a pszichiáterem 75 mg-ot javasolot. Ez hatott már. Sokkal könnyebb volt emberek közé mennem és a depresszióm is gyengûlt. Szóval olyan másfél hónap után éreztem magamon a javulást.

Egy évig szedtem majd egyik napról a másikra leálltam a szedésével. Tudom, hogy nem így kellett volna. A pszichiáterhez se mentem többet.


Kitartás, nem tart örékké ez az idõszak. Meglátod jobb lesz ha elkezd hatni. Nekem jó volt mert ott voltak a papagájaim és a kutyám, lekötöttek és nem figyeltem a mellékhatásokra. Fogd fel úgy, hogy most rossz de kibírod mert tudod, hogy jobb lesz.

2014. máj. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, kedves vagy!! :)

Remélem, hogy jól vagy már. Nem lett rosszabb, hogy abbahagytad? Gyógyszer nélkül sincs már szorongás, és szoc.fób.? Bízom benne, hogy nekem is segíteni fog :)

2014. máj. 29. 14:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Rosszabb lett az állapotom, hogy abbahagytam a gyógyszer szedését de nem baj. Még a mai napig meg van a fóbiám. Sok gondot okoz de így se akarok újra gyógyszert szedni. Nem volt különösebb oka, hogy leálltam a szedésével csak meguntam meg azt is, hogy pszichiáterhez járjak. Két éve szedtem amúgy.
2014. máj. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál :)

Miért van ez a gyógyszerellenesség, ha nem vagy jól, s tőle pedig jól voltál. Mások is szednek, más betegségre pl. cukorbetegség, magasvérnyomás.. stb. Én sem vagyok gyógyszerpárti, de meg akarok gyógyulni, s ha kell, akkor kell. Mi a véleményed? Mivel foglalkozol?

2014. máj. 29. 23:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Meguntam, hogy mindennap szednem kell. Meg nem is akarok egy gyógyszertõl függeni. Önerõbõl szeretnék meggyógyúlni, meg lehet hülyeségnek.hangzik de hiányzott a régi énem. A tudat, hogy egy szer befolyásolja a viselkedésemet nem tetszett. Ez volt a legfõbb oka, hogy abbahagytam.

Nem vagyok amúgy gyógyszerellenes, ha beteg vagyok is beveszem csak így hosszútávon nem szeretek pirulákat szedni.

Állatgondozóként dolgozok.

2014. máj. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!