Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szabadulhatnék meg...

Hogyan szabadulhatnék meg ezektől a gondolatokól? Már nagyon nehezen viselem!

Figyelt kérdés

Már egy ideje tart. Nem vagyok már tizenéves, nem történt a családban erőszak vagy gyilkosság, nem nézek egyáltalán horror filmeket, de mégis rettegek ha egy percig is itthagy a párom este úgy hogy egy felnőtt sincs körülöttem.

Van 2 lányom, őket is féltem.

De minden nap gyötörnek olyan gondolatok, hogy valaki bejön, bántalmaz minket, kirabol, meggyilkol stb..nappal csak csak elviselhető, bár figyelek mindig az ajtókra, de este már sötétedés után minden bajom van. Minden helyiségben lámpát kapcsolok, hallgatom az ajtókat ablakot, nem akarnak e bejönni. Megmondom őszintén ki sem merek menni egyedül sötétben. Nagyon nyomaszt ez már. Mit tehetnék ez ellen? egyáltalán mi ez az állandó félelemérzet?


2014. júl. 1. 00:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez kényszergondolat. A lényeg ,hogy csupán egy gondolat, melynek te adod az értelmet. Az agyunk olyan ,hogy minél jobban félünk egy gondolattól és megakarjuk szüntetni azt , annál erősebben lesz jelen a tudatunkban. Az agy nem tud különbséget tenni valós, vagy képzelt veszély között. A legjobb amit tehetsz, hogy racionalizálod ,hogy ez egy gondolat , mint a többi gondolatod és elfogadod a jelenlétét ,de nem tulajdonítasz neki figyelmet.
2014. júl. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

Most pl. zenét hallgatok fülhallgatóval, közben "fura" hangokat hallok. pl. kopogás, vagy mintha valaki szaladgálna odakint. de persze semmi ilyen nincs,csak én "hallom"

ilyenkor enyhén remegek, és a hasam is görcsös lesz.

2014. júl. 1. 01:15
 3/6 anonim ***** válasza:
A fejedben hallod a hangokat, vagy kívülről?
2014. júl. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En epp ugyanigy vagyok,csak nem a betorestol rettegek,hanem hogy a szeretteim meghalnak.Eleg fura,hogy ha a szuleim elmennek boltba (50evesek),es feloran belul nincsenek otthon,mar felhivom oket,mert aht gondolom h tortent veluk vmi baj :( Eleg rossz erzes :( Neha en is erzem azt is amit te,plusz meg olyan erzesem van,hogy valaki figyel,probalom elterelni a gondolataimat,neha sikerul,neha nem :/
2014. júl. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Néha olyan megmagyarázhatatlan...két bejárati ajtó zárva. a konyha ajtón "hallottam" kopogást, amit persze más nem hallhatott volna a lakásban hisz mindenki alszik, és a zárt bejáratin meg nem jönnek be a konyháig. Ilyenkor estefelé nem tudok aludni, leülök a gép elé, de minden pillanatban "hallok" valami hangot, és figyelem az ajtókat, ablakot, mintha valaki be akarna jönni rajta, ilyenkor kiver a víz is, és kissé ideges leszek.
2014. júl. 1. 01:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Megint en vagyok.Szerintem ez valami panikbetegseg lehet.
2014. júl. 1. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!