Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy szabadulhatnék meg minél...

Hogy szabadulhatnék meg minél előbb a szorongásomtól? Tudtok ötleteket adni?

Figyelt kérdés

A szorongás okát már sajnos nem tudom, régen kezdődött családi hacacáré, kb 4-5 éve, pontosan nem tudom mi okozta azt hogy szorongásom lett.


A lényeg az hogy szeretnék minél hamarabb megszabadulni a szorongástól, a félelemtől, a nagyon nagy bizalmatlanságtól, a rettegéstől. (pl betegségtől való félelem, nagyon bizalmatlan vagyok, mindenkiben csak a rosszat az aljasságot látom:S)


Gyógyszeren semmiképpen nem óhajtok élni, régebben szedtem amit pszichiáter írt fel, de már nem kellett mert úgy látszott hogy javul a dolog stb így fokozatosan le kellett szokjak róla. De ismét visszatért.


Pszichológushoz nem tudok jelenleg járni, édesanyám is azt hiszi hogy minden rendben van, de anyagilag sem engedhetjük most meg magunknak sajnos.


Az rendben van hogy a szorongás magától is majd egyszer (jobb esetbe) elmúlik de ez megint néhány évbe telik én pedig nem akarok évekig félni, szorongani, rettegni mindenkitől.....

Arról nem is beszélve hogy ha a félelem stb folytatódik (már pedig mindennapos, LEFOGLALJA a gondolataimat MINDENNAP) akkor a szorongásból egy idő után kialakul a pánikbetegség amit végképp el akarok kerülni.



Sajnos nálam már nem használ hogy "ne gondolj rá..." "foglald el magad vmivel" stb egyrészt azért is mert pl a "ne gondolj rá"-nál is mindíg az jár a fejembe hogy mire nem szabad gondolni. Szóval ez nem megy.


A szorongás testi tüneteket (fájdalmakat) produkál...ha elolvasok egy betegség tüneteit és pl olyan van bent h itt meg ott fáj stb akkor már elkezdődik stb sés félelembe dönt hogy mi van ha ....... meg hogy hogy mondjam el hogy ilyen-olyan betegségem van holott TUDOM hogy NINCS de nem tudom magammal elhitetni, a szorongás erősebb....



Mit javasoltok? Vagy van olyan mód, pl tea stb vagyis hogy ne kelljen gyógyszer szedni? (spec. a MagneB6 már kevés ide)



Mi a véleményetek?:S A szorongás elhiteti velem hogy pl az adott betegségben szenvedek vagy XY biztos rosszat akar és aljas stb......meg akarok végre szabadulni ettől a lelki problémától :S



18/F


2011. okt. 2. 21:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Kicsit hosszúra sikeredett...előre is elnézést
2011. okt. 2. 21:40
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem itt már egy szimpla mindennapos beszélgetés sem használna már....sőt biztos hogy nem...
2011. okt. 2. 21:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem menj orvoshoz, mert így viszonylag hamar /kb 2 hónap/ jobban érezheted magad. Pszihológus van ingyenes is. Kérdezd meg hol van pszihiátriai gondozó a körzetetekben? Gyógynövényekkel próbálkoztál már? A Magne B6 helyett inkább a Neuroptimot ajánlom. Sportolsz valamit?
2011. okt. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem sportolok, de pszichológushoz sem tudok járni egyrészt azért mert érettségi, másrészt kisvárosban lakok, szóval itt ingyenes sajnos nincsen.


Gyógyszert nem szeretnék szedni semmiképp, ugye ezt meg lehet érteni :S A tea meg ezek azt mondom oké mert az más. Legalábbis szerintem.

2011. okt. 2. 22:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha már ilyen szintű a szorongásod, akkor szerinted mi más segíthet mint az orvos és a gyógyszer? (Minden gonoszság nélkül kérdezem, itt az a fontos, hogy szerinted mi segíthetne meggyógyulni..)

Lehet próbálkozni természetesen gyógyteákkal, vitaminokkal illetve különböző módszerekkel. Viszont ezek főleg olyen embereknek jók akiknek a szorongásuk nem ennyire komoly, mint neked. Pl. nekem nagyon sokat segít a kamillatea, de max. olyan dolgokban, mint vizsga, utazás stb előtt.

Az emberek többsége nagyon negatív a gyógyszerekkel kapcsolatban, de én nem zárnám ki egyből. Manapság sok féle gyógyszer létezik ha nem jó akkor abbahagyod ha segít akkor meg nincs vesztenivalód. A szakember sokat tud segíteni, főleg ha még valami terápiát is tud neked ajánlani. Csoportban hasonló gondokkal küzdő emberek között könnyebb megnyílni és beszélni a gondjaidról.

Végül.. Egyedül nagyon nehéz lesz meggyógyulni..

2011. okt. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipőben járok.

Szerintem mond el, beszéld ki valakinek, akiben megbízol, de előbb gondold át, hogy miért alakult így. Szerintem az is jó lenne, ha megosztanád édesanyáddal. Én is húztam halasztottam, ugyanígy nem akartam pszihiátert látni, meg gyógyszert sem, és vártam, hogy sikerül megoldanoi. Nagyon hosszú ideje gyötör, és már 31 elmúltam.

Én kiborítottam itthon a bilimet, és már könnyebb lett sokkal. Elmentem a szülői hatásra dilidokihoz is, hogy mindent megtegyek, ahoz, h minél előbb kijöjjek belőle.

Bevallom a dilidoki nem érte el az eredményt, amire vártam, de már azzal is könnyebb lett, hogy azért ezt is megpróbáltam, megadtam az esélyt ennek is. Őszintének kell lenni magadhoz, és próbáld feltárni, a sebeidet. Magad tudod megoldani, az biztos. Nekem 1x sikerült, de saját hibámból visszaestem. De ez más kérdés. Az a lényeg, hogy tudom, nem lehetetlen a dolog. Szóval add ki magadból valakinek, dokinak is, max azt mondod magadban, hogy ez nem tud rajtam segíteni, mert hülyébb, mint én. Én pont ezt gondoltam a dilidokis találkozásom után.

De ez is tovább léptetett előre. Meg fontos, hogy olyanokon ne törd magad, amin nem tudsz amúgy sem változtatni, mert nem csak tőled függ.


Sok sikert.

2011. okt. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
.
2011. nov. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj meg kimenni a szabad természetbe, erdőbe nagyokat sétálni és nézelődni, esetleg bringával gurulni zöld területeken, kicsit bele feledkezve a természetbe. Ez is segít. Persze ha megélhetési problémák vannak, akkor ez már nem ilyen egyszerű. Akkor a kiadásokat kell megpróbálni vissza fogni és egyenesbe kell jönni az adóssággal, ha netán ez okoz gondot. Amikor látod, hogy a megélhetés nem kilátástalan és nincs már adósság, akkor több mint félig megoldottad a gondot. Terápiának meg tényleg jó a természetben való rendszeres hatalmas séta.


Ezek a gondok nekem is megvoltak még 2006 után jópár évig, amikor még Gyurcsányék eladták a posta székházat Bajnai cégének és ezért ki kellett onnan költözni, ezért jött a leépítés.. Nagyon sokan még ma is ennek a betegei, mert ezt és hasonlót akkoriban sok munkahellyel megtették.

2012. aug. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!