Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért olyan nehéz kimondani...

Miért olyan nehéz kimondani "Szeretlek"?

Figyelt kérdés
Egyeseknél szinte már elcsépelt dolog, hogy folyton mondják egymásnak, mások meg nagyon nehezen tudják kimutatni érzelmeiket, vagy legalább is kimondani szavakkal, amit éreznek. Hogy lehet ezt a tulajdonságot jó irányba "fejleszteni"?
2010. jan. 6. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:

gyakorlattal :) fokozatosan, ügyesen.

ha nem tudod kimondani, írd le. akár a párod tenyerére. majd igyekezz kimondani is. talán gondolj arra, hogy örömöt okoz a másiknak. Ha ritkán mondod, annál nagyobb dolog, amikor kimondod :)

2010. jan. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nekem is volt ilyen esetem,nem tudom miért, elég ciki volt kimondani!!Pedig nagyon nagyon szeretem
2010. jan. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szeretlek, bocsánat, megbocsátok.. ezek a legnehezebben kimondhato szavak.

en annyira ki szeretnem mondani h szeretlek, akar csak anyukamnak is de nem megy...

2010. jan. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt bírom, mikor a szeretlek helyett elkezdik ezeket a szejetlek, cejetlek meg hasonlókat mondani egymásnak. Jó, ez talán inkább a fiatalabbakra jellemző, de szerintem ez is azért van, mert félnek kimondani, hogy szeretlek. Ennek a szónak súlya van, és szerintem ezzel a selypítős meg gyerekes stílussal próbálják elvenni az "élét", és a jelentésének mélységét.

Vagy mondjuk ki rendesen vagy sehogy. Vagy mutogassuk el. :)

2010. jan. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12.28 szeri ceji, cejetlek--- a falat vakarom töle na meg a szeeeeeeeeeee :S
2010. jan. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem azért mert egy idö után a párok közöt vanak komfiktusok és ha béke van akkoris a tudat alat otvan hogy hát a multkor se értetél meg. mert mikor elöször öszejötök akkor sziveseben kijö az hogy szeretlek késöbb már csa ottvan a szádon és egyszerüen nem mondod ki pedig a szived szereni kiszeretnéd ugye igyvan szolj ha nem,tt zl.
2010. jan. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Akit igazán szeretünk, annak simán kimondjuk hogy szeretlek. De csak akit szívből szeretünk, vagy szoros kapcsolat van közöttünk. Akik nem merik kimondani ezt aszót, azok félnek legbelül, és sebezhetőnek érzik magukat, csak elfelejtik hogy ez a szó erősít és megnyugtat, valamint biztonságot ad! :) Merjük kimondani, hisz szeretjük hallani! És jó érzés mikor valaki azt mondja: Szeretlek! Ez olyan dolog amit nem lehet pénzel megvenni, tehát egy fontos dolog az emberek életében! :)
2010. jan. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nagyon igaz esztmost mindekinek elkelene olvasni, annyit hozzáteszek, hogy egy egy ölelés mijen egyszerü engem a páromon kivül ,ja és a növéremen kivül senki nem ölel meg a gyerekeknek mutatom hogy majd hiányozon nekik ha nem leszek és,hogy tovább vigyék ,tt.zl.
2010. jan. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ez általában úgy szokott lenni legalábbis nálam így volt, hogy amikor még nem mondtad senkinek se azt hogy "Szeretlek" a szüleiden kívül, akkor még nehéz kimondani.De amikor már többször is mondtad és más lánynak is nem csak egynek, akkor már nagyon könnyen ki bírod mutatni az érzéseidet, legalábbis könnyebben mint az elején.
2013. febr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!