Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sportolni pánikbetegen....

Sportolni pánikbetegen. Kedves sorstársak, Ti hogy oldjátok meg? Tapasztalatra, véleményre lenne szükségem!

Figyelt kérdés

Én eddig futottam, bicikliztem, rengeteget kirándultam. Két hete jött először rajtam, Xanaxot sajnos néha bekapkodom. Ti hogy tudtok egyedül vagy akár barátokkal eljárni mozogni? Vagy közben nem jön ki rajtatok?

Én jelenleg a kutyám nélkül nem tudok kimozdulni, bár akkor is van pánikrohamom, de remekül eltereli a figyelmem és elmúlik. Buszozni pl. egyáltalán nem tudok, csak ha már hatott a nyelv alatti Xanax. A munkába jutás is nehéz, de tudom, hogy az élet itt nem állhat meg.



2014. júl. 12. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Xanax? Ugyes. En nem vagyok hajlando szedni, mert kikeszit. Nehezen vettem ra magam a futasra, foleg itt falun, ahol max a szantofoldeknel lehet..eleinte kb 100 meter utan rosszul voltam es rohantam hazaig, de egy ideje mar megtanultam kezelni es nincs para. Nagyon ritkan jon ram, akkor se vagyok hajlando ilyen Xanax szarokkal szetb.szni magam.
2014. júl. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen egyébként amikor pánikot kapsz?
2014. júl. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én úgy küzdöttem le, hogy egyszerűen rábíztam magam a Gondviselésre. Ha rám tört, mindig arra gondoltam, hogy az erős Isten kezében vagyok és nem érhet semmi baj. Az ami most történik velem nem véletlen, és egyszer még jó sül ki belőle. Így is lett, mert már nem vagyok pánikbeteg, és elmondhatom Neked, hogy hogyan jutottam túl rajta... :)

Egyébként én is nagyon szeretek sportolni: úszni, futni, kerékpározni, amit akkor sem, és azóta sem hagytam abba. A legnehezebb a mély vízben való úszás átvészelése volt, ott rendszeresen rám tört a pánik, de mára már ez sem olyan nagy probléma.

2014. júl. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Először is jó lenne tudni, mi okozza a pánikrohamot, mi történt veled, ami miatt pánikrohamaid vannak?

Nem régóta áll fenn a dolog, tehát a közelmúltban történhetett valami.

2014. júl. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Együtt érzek veled! (...) Én két éve vagyok pánikbeteg és sajnálatos módon már minden létező tünetében volt már részem. A pánikbetegségem előtt a sportból állt és a sportról szólt az életem. Sajnos ezt már nem mondhatom el magamról, pedig azt mondják, hogy a sport sokat segít a pánikbetegeknek. Sajnos ez nálam, de ahogy észreveszem, nálad is másképpen van.


Én 8 éves korom óta kosárlabdáztam napi rendszerességgel és komoly intenzitással kosárlabdáztam, de az elmúlt két esztendőben sajnos ez majdnem, hogy a nullára csökkent. Amint elkezdek intenzívebben mozogni a pulzusom természetesen hevesebb lesz mint mindenkinek, de nálam ilyenkor már is jelentkeznek a pánik tünetei. (...) Szívbedobbanások, mellkasi szúrások, halálfélelem, valamint ezen tünetek a hozzátartozói... Például, hogy nem tudok rendes mély levegőt venni mert olyasmi érzés van bennem mint ha víz alatt lennék. Továbbá elkapnak belső rángógörcsök, amik leginkább a tarkómat viselik meg nagyon, mert az állandóan görcsbe áll tőle és eléggé fáj a feszülés miatt, de a folyamatos belső nyugtalansági érzet sem elhanyagolható a listáról.


Napi 5-6 szem xanaxot szedek, de sajnos vannak olyan alkalmak amikor szükségem van egy hetedikre is, sőt van, hogy szükségem van az ügyelet plusz 5mg seduxenjére is, hogy helyre tudjak billenni olyan szinten, hogy ne őrüljek meg úgy ám-blokk mindentől. A tünetektől amik lejátszódnak a testemben és az érzésektől amik ilyenkor keringenek bennem. BORZALMAS!


Sajnos csak úgy tudok kimenni a pályára, hogy előtte beveszek egy nyugtatót, ha nem tenném, lehet, hogy 10 percnél többet nem is tudnék mozogni, mert ahogy a pulzusszámom megnő, a heves, de legalább is gyorsabb szívritmustól már jelentkezik is a pánik, és amíg másoknak (általánosságban) 15-20 perc alatt elmúlik, addig nálam 1, de van, hogy 2 óráig is eltart egy roham, ami folyamatos görcsöléses remegéssel jár együtt, ami teljesen leszívja a testem energiáját.


Remélem a lehető leghamarabb kigyógyulsz ebből a pokoli állapotból és ismét teljes életet élhetsz mint azelőtt, hogy pánikbeteg lettél volna! A legjobbakat kívánom neked!

2014. aug. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A pánikbetegséget nem mindig előzi meg valamilyen trauma.

Velem nem történt semmi megrázó,mégis vannak rohamaim.

2014. aug. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A pánikbetegség pszichés eredetű. Téged is ért biztosan valamilyen trauma, például sokat idegeskedtél, sokat stresszeltél, vagy éppen a környezetedben nincs minden rendben. A pánikot úgy fogd fel mint egy vészcsengőt. A tudatalattid üzenni akar neked ami testi tünetekben mutatkozik meg, és amivel azt akarja tudatni veled, hogy a környezetedben, az életedben nincs minden rendben és változásokat kell eszközölnöd. Valamin vagy valamiken változtatnod kell.


A pánikot pedig mindig megelőzi egy trauma. Előidézheti bármi, bármikor, bárhol. Nem fogod felismerni a helyzetet, hogy mi idézte elő, egyszerűen csak jön a semmiből váratlanul és rettegésben tart. Egyszer csak azon kapod magad, hogy minden napod azzal telik, hogy azon stresszelsz és görcsölsz, hogy mikor lesz ismét rohamod. Nyugodtan cáfolj meg ha nincs igazam, de SAJNOS igazam van. És amikor erre a dologra gondolsz, már elindul benned a belső ideg ami elkezd téged szép lassan felőrölni. Jönnek az újabb rohamok - mindig más és más tüneteket kezdesz észrevenni magadon, amire azt mondod, hogy az biztosan nem lehet pánik, mert olyat korábban még nem tapasztaltál, pedig az - és egyszer csak azon kapod magad, hogy már elszakadtál a valóságtól a félelmek miatt.


Ami nagyon fontos az az, hogy ne olvasgass az interneten a pánikról mert baromság! Teljesen mindegy melyik oldalakat olvasgatod, de ne tedd. Fontos tudni, hogy a pániknak sok különböző arca van és nem minden ebben szenvedő embernél jön elő ugyan úgy-egyformán. Olvashatsz házipatikát, webbeteget, stb; de csak pár tünet van felsorolva mindenhol. (Az úgy nevezett főbb és elterjedtebb tünetek.)De azokból sem az összes. Szóval ne olvass a neten ilyen dolgok után mert az csak ront a helyzeteden, tapasztalatból mondom. Ha elolvasol egy cikket, lehet te nem foglalkozol vele komolyabban TUDATOSAN, de a TUDATALATTID elraktározza és később felszínre hozza nálad a korábban olvasottakat.


Javaslat a pánikra? Tegyél magasról az olyan véleményekre, hogy a "gyógyszer nem segít". Az tény, hogy ne nyugtatókat szedj mert az tényleg nem ér semmit sem, az csak amolyan "tűzoltásra" van, de a pánikot nem szünteti meg. Vannak az úgynevezett "kedélyjavítók", amiket jobban szeretek úgy nevezni, hogy szerotoninszint növelő, ugyan is az embereknél a pánik amiatt jön elő, hogy a szerotoninszint hirtelen lecsökken az agyban. Ezek a gyógyszerek napok múltán kezdik el kifejteni a hatásukat és a nyugtatókkal ellentétben ezek nem okoznak függőséget, sőt lényegesen csökkentik a pánikrohamokat, de sok esetben teljesen meg is szüntetik. Persze ezeket a gyógyszereket CSAK IS pszichoterapeuta keze alatt kezd el szedni aki szabályozza neked a dolgokat!

2014. aug. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!