Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiából gyógyulok és...

Anorexiából gyógyulok és elérte az ideális testsúlyt. (többi lent)?

Figyelt kérdés

Eddig nagyon sokat ettem ( ugye mert éheztettem magam)Nos az a helyzet hogy most hogy elértem az ideális súlyt ( 171\56) még mindig kívánom a kaját és rettenetesen sokat!!Ilyenkor megfogadom hogy holnap aztán nem eszek meg ilyenek..Aztán megint egy csomót eszek..Próbáltam hánytatni magam de nem ment csak hashajtózok ha nagyon kiborulok:(

Amúgy mozgok is sokat..a kezdő súlyom 171\45 volt..

De miért kell még ilyen sokat ennem?:( ezt nem értem egy elekeseredett lány



2014. júl. 14. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van, mert sokáig éheztél, és amikor visszatértél a normális étkezéshez, a szervezeted "megörült" ennek. Ha most kezdesz gyógyulni az anorexiából, nehogy hánytasd magad, mert visszaesel, és még bulimiás is leszel hozzá... Hagyd ezt abba, és vedd észre, hogy tökéletes a súlyod. Ha akkor láttad, hogy nem oké a 45 kiló, most viszont elérted az ideális súlyt, nem szabadna ilyen gondokkal küzdened.


A hánytatást nagyon gyorsan fejezd be!


Szüleid mit szólnak ehhez? Nem voltál orvosnál? Ha igen, akkor is el kéne megint menned.


Nem akartam gonosz lenni, meg rosszindulatú lenni, remélem nem haragszol! :)


Jobbulást neked!

2014. júl. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ó, azt lehagytam, hogy az étkezéssel kapcsolatban pedig felkereshetnél egy dietetikust, ő megmondja, hogy hogyan egyél és mit. Sok sikert!
2014. júl. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nagyon kozeli csaladtagom szenvedett ebben a betegsegben, nala is ez ment le. Nagyon sokaig eheztette magat, nagyon keves etelt evett mennyisegre es fajtara is (egy kezemen meg tudtam szamolni, milyen eteleket hajlando a szajahoz emelni.)

A korhazban viszont fokozatosan, de raszoktattak egy roboralo dietara, turmixokkal, tejbegrizzel, kremturokkal dusitva az alapetrendet es a csaladtagom ujra megszerette az evest es onmagatol is elkezdett egyre tobbet enni. Elerte a testsulyat, de benne maradt ez a hizlalo dieta es folytatta is. Egy-ket kgval tobb lett, de utanna nem hizott tovabb. Annyit eszik a mai napig, mozog is, es tartja a sulyat (+/- 1kg). Rendszeresen eszik, nem osszevissza zabal, de a rendszeres amit mindig megeszik az sok.

2014. júl. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező!

Én is 171centi magas vagyok anorexiás voltam. Legkevesebb 44 kiló voltam és most 54-55 kilós egészséges lány vagyok. Még is teljesen ugyanez a problémám, mint Neked.. Még mindig azt gondolom, hogy muszáj napi 5X ennem hízlaló kajákat, és nem is bírom ki, hogy ne egyek, közben meg rettegek, hogy ennél is több kilós leszek. Nagyon félek.


Igazából szerintem a legjobb az lenne, ha csak akkor ennél/ennénk, amikor meg van szabva. Reggel, ebéd, vacsora, de mondjuk nyugodtan uzsizhatsz is, az sem árt, és ha lemozgod utána, akkor hízni semmiképpen sem fogsz.. Mondjuk én azt csinálom még pl ma, hogy ehettem volna vacsorára piritóst tükrötojással és zöldségekkel, de inkább dinnyét ettem. Attól nincs annyira bűntudatom, és elkerülhető a visszaesés, mivel ettem. :)

Ha gondolod írhatsz privátban, örülnék neki. :) Mert értem, hogy mit érzel.

2014. aug. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!