Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért írnak fel annyi embernek...

Miért írnak fel annyi embernek antipszichotikumot fölöslegesen?

Figyelt kérdés
Nekem depresszióra és evészavarra írtak fel antipszichotikumot és nem értem miért (most már ugyan nem kell szednem). Sok olyan emberrel találkoztam az elmúlt egy évben terápiákon, pszichiátriákon, akik szintén antipszichotikumot kaptak hasonló diagnózisokkal. Miért írnak fel antipszchiotikumot nem pszichotikus betegségekre?
2014. júl. 17. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mer jó biznisz valakiknek
2014. júl. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jó, de ezzel aztán tényleg nem segítenek. Az antipszichotikumok nagyon kemény cuccok azért... :/
2014. júl. 17. 09:31
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért írták fel neked, mert sok esetben hizlalnak, úgy is, hogy vigyáz mellette az ember az étkezésre.
2014. júl. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

2 opció van: tudatlanság / rosszindulat.


én már az üzletben sem vagyok biztos. az orvosok többsége egyszerűen tudatlan, nem elhivatott, főleg a magyarok. 10 éves mítoszok keringenek szakorvosok körében, semmilyen továbbképzés, semmilyen holisztikus szemlélet, diagnózis tippre...


az orvos is csak egy szakma, bemegy pénzt kap érte. mivel alig van orvos, így ennek is örülünk, hogy van, de gyakorlatilag a nyugati orvoslás hatásfoka a placebó vagy sámánizmus szintjén mozog.


a pszichológia kifejezetten egy gyerekcipőben járó "tudomány".

ahhoz képest, hogy 50 éve nobeldíjat osztottak a lobotómiáért, fejlődött, de még midnig van hová.


+

van 7milliárd ember a földön. megölnek 100at, 1 napig a címlapon, aztán el van felejtve.

2014. júl. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3-mas válaszoló: nem hiszem, hogy azért írták fel, hogy hízzak: 172 centimhez 65 kiló voltam, bulímiával kerültem be és nem anorexiával.
2014. júl. 17. 10:18
 6/12 anonim ***** válasza:

Ja, értem. Azt hittem, anorexiára kaptad, máshol mintha olvastam volna ilyen kérdésed/hozzászólásod, de akkor vagy nem te voltál, vagy csak egy másik "korszakról" volt szó.


Nekem borderlinera írtak fel antipszichót régen, ugyanúgy bulimiával, depresszióval. Esetenként voltak hallucinációim is, de nem ez volt a fő problémám. Az orvos a DSM-et olvasgatva állította fel a diagnózist, és szintén valami könyvből leste ki a gyógyszert. Ráadásul azt mondta, hogy ne ijedjek meg, de a skizofréniát is ráírja a diagnosztikai lapomra, mert különben nem írhatja fel a gyogyót. Előtte meg még két másik orvossal is konzultált telefonon, hogy nem fog-e nekem ártani.


Nem is értem az egészet, bulimiára, depresszióra egyébként is Prozacot szoktak felírni...

2014. júl. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
(Mármint elvileg azt kellene.)
2014. júl. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tényleg voltam anorexiás, de azzal nem kezeltek.


A depressziómra frontint kaptam, a bulímiámra fluoxetet, amik hatottak is és ezek mellé kaptam még 2 mg ripedont, de azt már tök fölöslegesnek éreztem, főleg, hogy amikor valami visszaesés volt az állapotomban azt emelgették, volt, hogy egy pszichiátriáról úgy jöttem ki, hogy 16 mg ripedont szedtem... Tiszta zombi voltam tőle.

2014. júl. 17. 10:38
 9/12 anonim ***** válasza:

Ühüm. Hát, akkor bizonyára pont az a céljuk ezekkel a gyógyszerekkel, hogy minél jobban amortizáljanak, hogy zombi legyél, meg rendes, szófogadó kislány, és bevegyél minden mást is úgy, ahogy azt mondták neked. Különben esetleg paranoid gondolataid támadhatnának, és felhagysz az egésszel :/


Én vagy négyfélét szedtem, de mindegyiknek olyan brutális mellékhatásai voltak, hogy sorban abba is hagytam őket, a pszichiáter meg már nem tudott mit kezdeni velem. A halluk is csak erősödtek. Ezen kívül meg csak Xanaxot kaptam. Aztán egy nap nem mentem vissza a rendelésre; én csak bejártam ugyanis.

2014. júl. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

# 8:

A Frontin nyugtató, nem antidepresszáns. Szorongásra szokták azt felírni. Fluoxetin az, ami antidepresszáns és a Ripedont nem ismerem, de ahogy beleolvastam, nem semmi kis szer.


Valszeg a Frontintól voltál "tiszta zombi".


Egyébként azért írnak fel ennyi mérget, mert egyrészt olcsóbb, mint fizetni minden betegnek a pszichoterápiát akár évekig, gyorsabban le tudja a beteget rendezni az orvos és persze a gyógyszergyárak is jól járnak (sőt az orvos is, hiszen ő is kapja a pénzt a gyáraktól).


Esküszöm betiltanám az orvoslátogatókat...

2014. júl. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!