Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki szed antipszichotikumot...

Aki szed antipszichotikumot (nem antidepresszánst! ), milyen változást tapasztalt önmagán?

Figyelt kérdés

Nekem ma kell este beszednem az első szemet. /Zyprexa/

Miben fognak változni a viselkedésem, érzéseim, gondolataim?

Ki milyen változást tapasztalt önmagán? /esetleg környezet visszajelzése alapján/



2013. nov. 13. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Skizofréniára vagy bipoláris depresszióra kaptad?
2013. nov. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bipoláris zavarra
2013. nov. 13. 20:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Megszünteti a túlpörgött állapotot, a gondolatok csapongását, javítja az alvást és kiegyensúlyozza a hangulatot.

Álmosító és vérnyomáscsökkentő hatása is lehet, ami magasabb adagoknál esetenként ájulást is okozhat (én ezért csak este, lefekvés előtt veszek be antipszichotikumot).

Mindemellett én csak nagyon indokolt (egyértelmű mániás szakaszok esetén) tartom indokoltnak a szedését, de ezzel nem kívánom felülbírálni az orvost, csak a saját tapasztalataimra alapozok.

2013. nov. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Érdekes, én éppen nagyon mélyen vagyok...öngyilkossági gondolatok, stb...

Egyelőre én is csak azt vettem észre, hogy levitte a vérnyomásomat, és 11-ig aludtam...Bőven délután volt, mire kimásztam az ágyból.

2013. nov. 14. 19:57
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi!
2013. nov. 14. 19:57
 6/8 pécsinő válasza:
Én 150 mg Seroquelt szedek este és 1 mg Rivotrilt. Csak akkor tudok aludni, ha ezeket beveszem. Remélem idővel majd elhagyhatom őket. Én az antipszichotikum szedés elején elég rosszul éreztem magam, sokat sírtam, de szerencsére ez már elmúlt.
2014. ápr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát nem sok jót lehet várni. Az biztos hogy jól legyomlál, hizlal, cukorbeteg is lehetsz, és álmos egész nap. Nem az a fajta szer amit hosszú távon érdemes lenne szedni. Én minél előbb elhagynám.

A szer elveszi a kreativitásod egy részét és úgy érzed majd mintha ez egy álomvilág lenne, ahol minden sima, nincsenek színek. nekem ez volt a tapasztalatom. plusz a mellékhatások.

2015. márc. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: teljesen egyetértek veled, én is ezt tapasztaltam az Olanzapintól, ahogy leírtad, csak én nem tudtam ilyen sézpen megfogalmazni. Nincsenek színek... Ennek a hátterében az áll, hogy a gyógyszer nem gyógyít, hanem tünetet csökkent. Legyomlálja az agyat, hogy ne legyen probléma, igaz teles értékű se legyen tőle az ember. Olyan mind1 mind1 érzés. Tanulni nem nagyon lehet vele, motiváció szinte semmit, de ugyanakkor nekem itthon meg pont ezeket várnák el tőlem. Hát nem lehet megérteni hogy ez így nemm egy a kettő?
2015. máj. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!