Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha a családom...

Mit tegyek, ha a családom ellenzi a pszichológust?

Figyelt kérdés

25/L

Gyerekkorom óta vannak problémáim, amire a tanáraim felhívták a figyelmet, a szüleim mégsem vittek el szakemberhez. Tiniként azt hittem a problémám átlagos tini-baj mivel a tizenévesek híresek arról, hogy azt hiszik senki sem érti meg őket. De már 25 vagyok és már tudom, hogy rég járnom kellene pszichológushoz, a szüleim viszont nem hajlandóak ezt elfogadni. Már próbálok önnálósodni, de egyelőre még velük élek. Úgy érzem addig nem veszik komolyan a problémát, míg valami hülyeséget nem csinálok. Lehet hogy gyerekes gondolat, de már megfordult a fejemben hogy puszta figyelemfelkeltésből beveszek egy marék gyógyszert. Ennél kisebb dolog nekik nem elég ok, hogy pszichológushoz menjek. Mit kezdjek velük?



2014. júl. 18. 01:28
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Mivel érett,felnőtt nő vagy,ezért megfogod magad,elmész egy pszichológushoz,és ennyi!A szüleidnek mondhatsz mást is.

Egyébként legyél már felnőtt,légyszi!

És ne azt írd,könyörgöm,hogy 25/L,hanem,hogy 25/N!

Köszönöm!

2014. júl. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
hát menj úgy pszihológushoz, hogy nem mondod meg nekik. Elég nagy vagy már ahhoz, hogy heti egy órára eltűnj otthonról és ne keljen beszámolnod róla hogy hol voltál. Nem?
2014. júl. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell mindjárt pszichológust keresni. Kezdjed a háziorvossal. Mondd el neki a panaszodat. Ha ő ajánlja fel ezt a kezelést, akkor tud hozzá személyt is mondani. Háziorvoshoz bármikor elmehetsz...
2014. júl. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Az a baj, hogy egyszerűen nem nőttél fel. 25 évesen már nem anyukára kell mutogatni, hogy jaj, nem vitt el orvoshoz, hanem fogod magad, bemész az SZTK-ba akár, és elvileg ott fogadniuk kell téged. Ha meg nem, akkor keresel mást, felnősz, és megoldod a gondjaidat. Az meg, hogy figyelemfelkeltés céljából öngyilkossági kísérlet... Eszednél vagy te? Ennél kevesebb szánalmas dolgot tudok elképzelni, nem vagy te gyerek... Elvileg. Szóval, kezdd elintézni a saját dolgaidat TE magad!
2014. júl. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25 évesen miért kell engedély ahhoz, hogy elmenj pszichológushoz???
2014. júl. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Úgy érzem egy kicsit félre ment a dolog, mert szó nincs róla, hogy az engedélyükre van szükségem. Nekem a megértésükre lenne igényem. Nem szeretnék a tudtuk nélkül járni, mert azt már megtettem. Kb 3 hónapig jártam, de feltűnt nekik, hogy többet költök mint eddig (fősulira járok egyébként és mellette alkalmi munkáim vannak, ezért időnként szükséges tőlük pénzt kérnem). Úgyhogy bevallottam nekik, hogy pszichológusra költöm el a pénzem, ebből pedig óriási balhé lett otthon. Azt mondták szedjem a sátorfám és soha többé nem támogatnak anyagilag, mert olyan "hülyeségekre költöm a pénzt mint pl a pszichológus". Költöznék is, csak pont diploma előtt állok, eddig úgy terveztem, hogy kb 1 év múlva repülök ki a fészekből, mert addigra a papír is meglesz, és hátha rendesebb munkám is lesz. Most per pillanat még semmi megtakarításom, sem normális bevételem nincs még.

2014. aug. 1. 03:57
 7/7 anonim válasza:

Talán megpróbálhatnál olyan dolgokkal érvelni, amit a pszichológus mondott neked. Esetleg mondhatnád, hogy mikor a pszichológushoz jártál, akkor jobban érezted magad és segített. Ha nem válik be, akkor várd ki azt az egy évet, addig amíg nem tudsz elköltözni.


Szurkolok, hogy sikerüljön megbeszélni a szüleiddel. :)

2014. aug. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!