Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy baratnom idegosszeomlast...

Egy baratnom idegosszeomlast kapott, plusz teljesen maniakus, hova vigyuk, ahol megfelelo pszichiatriai ellatast kaphat?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul van, ugyeletre vittek par napja, de szerintem hosszutavu kezelesre van szuksege. A tunetei alapjan borderline zavar all fenn nala, es eleg akut allapotban van. Jelenleg otthon orultkodik, ami nem allapot szerintem. TBje van, maganorvosra viszont nincs lehetosege. Budapesten vagyunk. Mit lehet tenni? eleg surgos a dolog, csak komoly es gyakorlati valaszokat kernenk. (Neveket, cimeket, telefonszamot, beutalot hogy intezzuk, stb). onjelolt pszichologusok kimeljenek. Viszont olyanok valaszat, akiknek elsokezbol van tapasztalatuk ilyen allapottal es borderline szemelyisegzavarral, szivesen vennenk. Koszi a segitseget.

2014. júl. 21. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát első körben mindenképp a háziorvoshoz kéne lejutni

Ő fogja tudni, hova írjon beutalót

2014. júl. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A háziorvos valószínűleg továbbküldi szakorvoshoz,

az pedig ha úgy látja beküldheti kórházba

2014. júl. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor idegösszeomlást kaptam Pécsett, a barátnőm azonnal bevitt a pécsi pszichiátriára. Nem kell semmi beutaló, elbeszélget vele egy orvos és valószínűleg rövid időre (én 1 éjszakát voltam ott) a zárt osztályra kerül első körben megfigyelésre (pl. hogy nem tesz-e magában kárt). Aztán átkerül a nyílt osztályra (ott 2 hétig voltam). Ha beállítják a gyógyszereket és kiengedik, utána érdemes menni terápiás intézetbe (a SOTE pszichoterápiás osztálya egész kiváló).


Lehet támadni, hogy a gyógyszer nem jó, meg ilyenek, de bizonyos esetekben már annyira komoly a szitu, hogy szükség van gyógyszerre átmenetileg, amit egy jó terápia mellett aztán el lehet hagyni.

2014. júl. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat, sokat segitettetek.egyetertek en is a gyogyszerekkel akut esetben, most is erre lenne szukseg es allando monitorozasra
2014. júl. 21. 11:18
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha tényleg borderline, és ha majd valamennyire jobban lesz, lehet érdemes lenne Dialektikus viselkedésterápiára járnia, mert az a hatékony a borderlineknál.

Pl. a Nap-körben is szokott lenni.

2014. júl. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Errol en is hallottam mar, csak kerdes jar-e TBre?
2014. júl. 24. 21:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem sok helyen van, és viszonylag új terápia.

úgy tudom, h nem tb támogatott, legalábbis, ami a Nap-körben van az nem.

3ezerFt/alkalom, hetente egyszer van.

[link]

2014. júl. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a kognitív terápia is elég sokat segített. Az van a SOTE-n és TB támogatott. De persze egyén függő, kinek mi segít. :-)
2014. júl. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szia, utolsó, téged mivel diagnosztizáltak? azaz miben segített a kognitív terápia?
2014. júl. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Borderline és bulímia.
2014. júl. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!