Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az egyetemtől kaphat valaki...

Az egyetemtől kaphat valaki idegösszeomlást?

Figyelt kérdés

2014. jún. 14. 15:42
 1/5 anonim válasza:
Ja ,simán. Sokszor érzem énis úgy az építészmérnökin,hogy közel vagyok hozzá. Bár itt a stresszhez hozzájön az éjjelente rajzolás miatti alváshiány.
2014. jún. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kémián vagyok, de úgy érzem, hogy vége. :S
2014. jún. 14. 15:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is ennek határán vagyok...
2014. jún. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt már.

Vegyészmérnök szak + havi 120-130 óra diákmunka eredményeként.

2014. jún. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sajnos igen. Olyan magasszintű stressznek vannak kitéve az egyetemisták, hogy nem is csoda hogy nem bírják idegileg.


Én idén fejeztem be az egyetemet, pánikrohamok és szorongás a három év folyamán néhányszor előfordult, mindig a szesszióban, vizsgákkor. Az utolsó év utolsó hónapja csupa vizsga, pótvizsga és államvizsga és stressz a maximumon, amit sikeresen magamba folytottam, így idegileg nem befolyásolt...viszont az elfolyott stressz az emésztőrendszeremet viselte meg (nagyon).


Volt olyan osztálytársam aki a stressz miatt az ideggyógyászatra került, de ő mindig nagyon izgulékony volt és még jobban felidegesítette magát vizsgák előt. Rosszul volt, el volt sápadva, kerülgette az ájulás és sírt.


Próbálj meg szüneteket tartani tanulás közben, egy rövid séta vagy épp egy finom ebéd. Az étkezéseket semmiképp se hagyd ki, igyál vizet is rendesen. Egy kis mozgás sem árt, mert az oldja a stresszt. Menje el sétálni ha van egy kis időd, vagy biciklizni ha van biciklid, vagy egyszerűen csak állj fel otthon és egy néhány tornagyakorlatot végezz el. Én még azt csináltam ilyenkor hogy jó hangos zenére ugráltam, táncoltam a szobában. Utána sokkal jobban éreztem magam.


Kitartás!

2014. aug. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!