Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokszor hangokat hallok a...

Sokszor hangokat hallok a fejemben és válaszokat a gondolataimra amik mintha nem tölem származnának. Legtöbbször nem éppen jószándéku hangok ezek. Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kezdődött ez a folyamat, és hogy ne szenvedjek tőle sokszor dúdolok magamban vagy megprobálok nem gondolni semmire ami nagyon fárasztó, ráadásul emiatt teljesen megzavarodok sokszor. Észrevettem hogy az alkohol hanyagolása segít, ugyhogy 100százalékban számüztem az életemből de még mindig nagyon zavaró, és emiatt eléggé otthon ülős lettem és magamba forduló, ami egyáltalán nem jellemző rám. Konkrétan a hangok szidnak és régi rossz emlékekkel kinoznak, elég durva. 20éves vagyok.
2014. júl. 21. 17:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az alkoholos hallucinózis tudtommal viszonylag gyors lefolyású, viszont sajnos átcsaphat skizofréniába. Ha nem fordulsz pszichiáterhez, rosszabbodni fog az állapotod, és akkor már tényleg csak a durvább gyógyszerek (első generációs antipszichotikumok) fognak segíteni, amiknek sajnos tényleg az a mellékhatása, hogy nyálcsorgatós zombivá válik tőle az ember. Úgyhogy én a helyedben minél előbb elmennék dokihoz, amíg még nem késő, ugyanis léteznek már modernebb, gyengébb hatású, enyhébb mellékhatású gyógyszerek is, amikkel remekül meg lehet fékezni ezt a betegséget. Ha ki akarod próbálni a pszichoterápiát (amit szintén csak ajánlani tudok), ezeket a gyógyszereket akkor sem kerülheted ki.


Remélem minél előbb rendbe jössz!

2014. júl. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Hát akkor mégis csak ez a megoldás marad. Köszönöm a válaszokat, sokat segített. :)
2014. júl. 27. 17:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!