Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy gyermekpszichológus mit...

Egy gyermekpszichológus mit csinál, ha a gyerek megmakacsolja magát, és nem szólal meg?

Figyelt kérdés
Csak úgy kíváncsiságból, milyen módszerei vannak?

2014. júl. 22. 20:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Pl. rajzoltat vele, de hidd el megvannak neki a módszerei arra, hogy szóra bírja a gyereket.
2014. júl. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Támogatni fogja benne,és megértést fog mutatni,pl így : "igazad van,hogy nem akarsz pszichológushoz járni,megértelek"
2014. júl. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
rajz, mese, bábozás, agyagozás, festegetés, babázás, írásban kommunikálás...attól függ, hogy mennyire pici a gyerek.
2014. júl. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyermekpszichológus a legkevésbe azzal foglalkozik, hogy mit MOND a gyerek, sokkal inkább, hogy mit és hogyan CSINÁL: rajzol, játszik, stb.
2014. júl. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző válaszolónál a pont, velem soha nem beszélgetett sokat a pszichológusom, amikor gyerek voltam, sőt nem is emlékszem rá, hogy egyáltalán beszélgetett volna velem. Sokat játszottunk, rajzoltam, gyurmáztam etc.
2014. júl. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 hektorr7 ***** válasza:
0%

Szerintem olyankor ad a gyereknek egy enyhe nyugtatót. Persze csak akkor adhat ha pszichiáter orvosi végzettsége is van. Mondjuk általában gyermekek csak akkor nem beszélnek ha autisták vagy értelmi fogyatékosok


Pszichológusnál ha nem beszél a gyerek akkor pszichiáterhez irányítják a gyereket kivizsgálásra

2014. júl. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagy marhaság. 1) nem voltam se autista, se értelmi fogyatékos, mégsem szívesen beszélgettem a pszichológussal, szorongó voltam, ennyi volt az egész. 2) nem adnak ilyen miatt gyógyszert még egy felnőtt embernek sem. 3) hektor, mégis honnan veszel ilyeneket? Olvastad valahol, tapasztaltad vagy gyerekpszichológus vagy? Szerintem egyik sem, nekem viszont megannyi gyerekpszichológus van a környezetemben és biztosan tudom, hogy megvan a módszerük arra (és nem a gyógyszer az), ha a gyerek nem szólal meg.
2014. júl. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

6-os: eleve semmiféle nyugtatót nem adhatnak a vizsgált személyeknek, még felnötteknek sem, nemhogy gyereknek. Nem tudom honnan szedsz ilyen hülyeségeket.


Másodszor garantáltan nem sok gyerekkel van kapcsolatod, mert akkor tudnád, hogy a legtöbb gyerek nem szivesen beszél idegenekkel, ha valami problémája van, másrészt éppen az igazi gondokat nem is tudja elmondani, mert legtöbbször ö sincs tisztában velük.


Az autista meg értelmi fogyatékot eleve nem egy kategória, de semmi köze a témához, velük egész másként kell foglalkozni.

2014. júl. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Köszi 8-as, a második pontot kifelejtettem. 3 unokaöcsém és 3 unokahúgom van és csak az egyikük volt bűbáj kedves idegenekkel, a többiek mind zárkózottak voltak elsőre, pláne ez lett volna, ha szakemberhez mennek. És semmi bajuk nincs, a gyerekek nagy része ilyen.
2014. júl. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De ha pl. kamaszgyerek, és nem akar rajzolni-bábozni-játszani meg ilyenek, akkor hogy bírja szóra?
2014. júl. 23. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!