Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudtok ajánlani nekem nagyon...

Tudtok ajánlani nekem nagyon jó pszichológust, hasonló gondolkodásmóddal, mint Popper Péter vagy Rantschburg Jenő volt, azaz külön hangsúly és tapasztalat iskola és gyermekkor ügyében, de nem gyerekpszichológus?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy keresek egy pszichológust, aki neves, vagy legalábbis többek szerint, leellenőrizhetően jó és felvilágosult, jártas gyermekpszcihológiai, nevelési, oktatási kérdésekben, ezeknek problémáiban. Én 42 éves vagyok, de rettenetesen szenvedek a kor előrehaladtával egy tragikus kamaszkor egyre intenzívebb lélektani következményeitől, és olyan szakembert keresek, aki elég idős és tapasztalt ahhoz, hogy pontosan értse a 70-es, 80-as évek oktatási, gyerek szülő viszonyainak világát, nevelési dolgait, amik az én életemben nagyon tragikusan csalódtak le. Nem kimondottan gyermekpszichológust, de egy kicsit azért mégis.

2013. febr. 24. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Mármint terápiára szeretnél járni, vagy csak olvasgatni?

Olvasgatni jó még szerintem, Vekerdy Tamás (habár ő gyerekpszichológus), esetleg Feldmár, Szendi Gábor, Bagdy Emőke.

Vagy keres olyan idős pszichológust, ha terápiára akarsz járni, általában a legtöbbnek van honlapja, és ott az is ott van, mikor született, és hogy mi a szakterülete pszichológián belül.

2013. febr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Terápiára. Remélhetőleg rövidre, de ha kell, hosszabbra. Mostanra fogytak el a mentális erőim, amivel 30 évig lekőzdöttem, elnyomtam, és most nagyon gyötörnek és kísértenek. Szeretnék tőle megszabadulni, vagy enyhíteni.
2013. febr. 24. 12:18
 3/6 A kérdező kommentje:
Vekerdy lenne a legjobb, mert ő pont annak a kornak a nagy ismerője is egyben, de nagyon nehéz elérhetőséget találni. Én két e-mailt találtam hozzá, azt is nagy nyomozás árán, írtam is, de ezeddig nem válaszolt.
2013. febr. 24. 12:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Mikor írtál neki?
2013. febr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy lehet ő már nem praktizál, de azt megkérdezheted, nem tud-e valakit ajánlani, aki neked jó lenne.
2013. febr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 stbonaventura válasza:
Én ezeket a problémáimat Hellinger-féle családállítással dolgoztam fel. Tökéletes terápia szerintem. Ha érdekel írj légyszíves privátban, és megbeszéljük.
2013. febr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!