Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám legyőzni az étel...

Hogy tudnám legyőzni az étel függőségemet?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 2 hét alatt kb 4 kilót szedtem fel, nem bírom megállni, hogy ne rendeljek pizzát, nem csak azért mert éhes vagyok, hanem mert egyszerűen kell és addig zabálok belőle míg rosszul nem leszek tőle.


Tudom, hogy nagyon rossz irányba haladok, de egyszerűen nem tudom mit csinálhatnék. Egy idő után rosszul érzem magam, nem tudok koncentrálni semmire, mert csak a kaja (konkrétan a pizza és a hozzá hasonló szarok) járnak az eszembe. Mindig megfogadom hogy holnap már nem fogok enni de egyszerűen képtelen vagyok betartani.


Valószínűleg röhejesen hangzik a problémám de ez nálam olyan mint másnál a cigi (amit mellékesen, letudtam tenni)


2014. júl. 24. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Készíts egy listát minden olyan ételről, amely kényszerevéshez vezethet! Pontosan tudod, hogy melyek azok a kaják, amelyek károsak, és töménytelen mennyiséget meg tudnál belőlük enni. Írd fel őket, és tartsd észben! Amikor csak lehet, kerüld el őket!

Ne ess bele a „csak egy harapást” hibába! Ez olyan, mint a dohányosnak csak még egy szál, az alkoholistának egy kis pohár, vagy a drogosnak csak még egy lövés! Ne engedd, hogy eluralkodjon rajtad ez az érzés! A legkisebb falat is felébresztheti benned a menthetetlen vágyat a falásra!

A jó hozzáállás! Azzal, hogy nem eszel egyes ételeket, nem magadat fosztod meg az ételek ízétől! Csupán csak magadat óvod meg a felesleges kényszerevéstől, és az ezt követő pluszkilóktól!

Állíts össze egy támogató csapatot! Fontos, a megfelelő háttér. Ahhoz, hogy ne érezz késztetést és vágyat, sokszor nem árt egy külső ember véleménye. Kérj meg a barátaid vagy a családod közül valakit, akihez fordulhatsz, ha úgy érzed, most már enned kell!

Légy türelmes és kitartó! Adj a szervezetednek elég időt, hogy átszokjon az egészséges ételekre! Emlékezz a kísérleti patkányoknak is két hét kellett, hogy egyáltalán elkezdjenek enni a másik fajta ételből. Nasi helyett válassz gyümölcsöt és sovány húsokat! Meg tudod csinálni!

2014. júl. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egyszer már sikerült leadnom 15 kilót diétás étrenddel és sporttal (3 hónapon keresztül diétáztam), nem tudom hova lett az akarat erőm ami még akkor meg volt...
2014. júl. 24. 13:45
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


(ez lemaradt..)

2014. júl. 24. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!