Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt szociopaták vagy/és...

Vannak itt szociopaták vagy/és pszichopaták?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor lenne hozzátok pár kérdésem.1.Mikor vettétek észre és hogyan magatokon? 2. Orvosnál jártatok? Esetleg voltatok valamilyen terápián? 3. Vannak barátaitok, képesek vagytok párkapcsolatban élni vagy csak a céljaitok hajtanak ezekben a kapcsolatokban is? 4. Az emberek kedvelnek titeket ? 5. Fordult már meg bennetek olyan, hogy ártsatok tudatosan valakinek, akár lelkileg, akár fizikailag?

Egyébként én kifejezetten irigylem az ilyen személyiséget. Én már-már túlságosan emocionális vagyok, és ez rossz hatással van az életemre is.



2014. júl. 31. 16:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%

szociopata és a pszichopata nem ugyanaz

én erősen szociopata személyiség vagyok


1.Mikor vettétek észre és hogyan magatokon? tiniként

2. Orvosnál jártatok? Esetleg voltatok valamilyen terápián? nem, pszichológusnál igen alkalmasságin, de mivel tanultam pszichológiát szép eredményeket értem el

3. Vannak barátaitok, képesek vagytok párkapcsolatban élni vagy csak a céljaitok hajtanak ezekben a kapcsolatokban is? egy-két felületes barát van, párkapcsolat most nincs, nem is akarok nagyon

4. Az emberek kedvelnek titeket ? meglepő, de igen, jól tudok azonosulni épp az adott csoporttal

5. Fordult már meg bennetek olyan, hogy ártsatok tudatosan valakinek, akár lelkileg, akár fizikailag? nem

Egyébként én kifejezetten irigylem az ilyen személyiséget. Én már-már túlságosan emocionális vagyok, és ez rossz hatással van az életemre is. semmi irigyelni való nincs benne

2014. júl. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :) Tudom, hogy a kettő nem ugyanaz.A kérdésemben arra utaltam, hogy ha pszichopata, ha szociopata válaszolhat az illető, nem feltétlenül csak szociopatákra vonatkozott a kérdésem.

Azt írod, hogy ne sajnáljam, hogy én meg pont, hogy túlságosan érzelmes típus vagyok.Ezek szerint téged zavar,hogy nem vagy képes érzésekre és komolyabb kapcsolatok kialakítására?

Gondolom, bár biztos van kivétel, hogy te is nagyon intelligens vagy.

Ne haragudj,ha esetleg túl személyes a kérdésem.

2014. júl. 31. 17:54
 3/22 anonim ***** válasza:
57%

Elég felületes ismeretekkel rendelkezhetsz a pszichopatákról, már csak azért is következtetek erre, mert összekötöd az intelligenciát a személyiségzavarral.

Ajánlom figyelmedbe a Sikeres és bölcs pszichopaták c. könyvet, ha jobban meg szeretnéd érteni ezt a világot.

2014. júl. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
"Ezek szerint téged zavar,hogy nem vagy képes érzésekre és komolyabb kapcsolatok kialakítására? " nem igazán, de attól még felfogom ésszel, hogy ez nem normális
2014. júl. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Azt mondják,hogy általában a szociopaták különösen intelligensek. Én nyilván laikus vagyok, csak érdekel.
2014. júl. 31. 19:01
 6/22 anonim ***** válasza:
23%
A szociopata, pszichopata és antiszociális ugyanazt jelenti. Nem tudom, hogy mit kéne rajtuk irigyelni, "üresek", és csak ártanak másoknak...
2014. aug. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

1.Mikor vettétek észre és hogyan magatokon? - Huszonévesen.

2. Orvosnál jártatok? Esetleg voltatok valamilyen terápián? - Korábban, más miatt. Félrediagnosztizáltak, de Isten ments', hogy én erről papírt akarjak. Ha bármi nyomorom van, tökéletesen megfelel az előzőt bemutatni.

3. Vannak barátaitok, képesek vagytok párkapcsolatban élni vagy csak a céljaitok hajtanak ezekben a kapcsolatokban is? - Intellektuális kapcsolataim vannak. Mások barátságoknak neveznék, de mivel nem szeretek vagy kötődöm, ahogy írod, barátságokban a céljaim vezetnek (szórakozás, és olyan emberekkel igyekszem körülvenni magam, akik intellektuálisan eleget tudnak nyújtani, tehát nem unom meg őket). A párkapcsolat egy kicsit más, kötődöm hozzá, ha nem is úgy, ahogy mások a párjukhoz, és ő a lelki társam (már ha van lelkem - lol).

4. Az emberek kedvelnek titeket ? - Általában igen, mert kedvesen adom elő magam, de igazából sosem tartoztam sehova, és nem is igénylem. A felszínes kapcsolatokkal megvagyok, csak néha teher.

5. Fordult már meg bennetek olyan, hogy ártsatok tudatosan valakinek, akár lelkileg, akár fizikailag? - Igen, de csak lelkileg ártottam.

2014. szept. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Furcsa, nekem bizonyos periódusaimban ugyanilyen a viselkedésem kedves utolsó, annyi különbséggel, hogy utána rögtön lelkiismeret furdalásom van. Nekem nincs antiszociális személyiségzavarom, bár ez a mondatom második feléből szerintem teljesen érthető.Az én lelki világom egy érzelmi hullámvasút. Egyszerre vagyok érzéketlen és érzékeny, túlságosan kiszámíthatatlan.

Ezért írtam, hogy irigylem ezt a fajta személyiséget, mivel a teljesítményem teljesen az érzelmeimtől függ, és számomra jelenleg az a legfontosabb.

2014. szept. 3. 01:28
 9/22 anonim ***** válasza:
Valamifele szemelyisegzavarod neked is van? Csak egy kovetkeztetes, abbol, amit irsz. Nem, lelkiismeretfurdalasom, buntudatom nincs. En a masik valaszoloval ellentetben azert megertem, mit lehet irigyelni ezen. Ha valaszthatnek, nem lennek masmilyen.
2014. szept. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

En Borderline-os vagyok.

Attol fuggetlenul, hogy nem lesz az ember ilyen szemelyiseggel( direkt nem irom, hogy szemelyisegzavar) szerelmes, es felszinesek lesznek a kapcsolatai, attol ot meg nem zavarja, es nem erzi rosszul magat miatta. Mellesleg mennyivel jobban teljesitenek azok az emberek, es kepesek nagy dolgokat veghez vinni, mert nem zavarjak es befolyasoljak oket az erzelmeik, amelyek altalaban hulye dontesekhez vezetik az atlag embert.

2014. szept. 3. 19:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!