Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet a Xanax "elvonási"...

Hogy lehet a Xanax "elvonási" tüneteit enyhíteni?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hete hagytam abba a Xanax szedését, de folyamatosan izomgörcseim vannak a hátamban, nyakamban. Olyan mintha sokszor befeszülne az egész testem, emiatt kicsit néha enyhén szédelgek is. Létezik valami homeopátiás vagy természetes gyógymód amivel a folyamatos izomfeszültségeket lehetne csökkenteni?

Magnéziumot szedek de az nem ér sokat.



2014. júl. 31. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha hirtelen, csökkentés nélkül hagytad abba, ne csodálkozz, hogy szét vagy esve. Ezt nem szabad így.
2014. júl. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyon lassan szabad haladni a leszokással. Esetenként akár hónapokig is.
2014. júl. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem orvos úgy rendelte, hogy negyedével szabad csökkentenem, havonta. Most tartok napi 0.40 mg-nál és már bőven ősz lesz, mire sikerülni fog teljesen elhagynom. Nem tudom, mi értelme ezzel keményedni, hogy hirtelen hagyja abba valaki, ez nem cigi, hogy pár napig vernyákolok a nikotinéhségtől, aztán elmúlik...
2014. júl. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen a részleteket kihagyam...

1 éven keresztül történt a csökkentés 3mg-1,5mg és az utolsó 3 hónapban már csak 0,5 mg volt. Nem keménykedtem, erről a 0,5mg-ról álltam rá a kerek nullára, melyeket követtek a fent említett tünetek.

Ennek fényében lehet a kérdést megválaszolni.

2014. júl. 31. 20:58
 5/10 A kérdező kommentje:

Na 3 komment mit hogyan ne csináljak, de a kérdésre válasz nuku.

Igaz a részleteket később pontosítottam, de hasznos ötleteket szivesen veszek.

2014. júl. 31. 21:47
 6/10 anonim ***** válasza:
Rendben, ez esetben én elnézést kérek tőled. Viszont az elvonási tünetek alapján teljesen úgy tűnt, mintha egyik napról a másikra hagytál volna fel vele, akkor ilyen durvák. A legutolsó, minimális adagot én a helyedben visszaszedném még. Olvastam erről egy pszichiáter véleményét, ő azt javasolja az utolsó adagot elhagyóknak, hogy azt úgy kell, hogy azt már csak minden másnap veszed be, majd 1 hónap múlva azt is elhagyod. Esetleg megpróbálhatnád ezt. Vannak nagyon jó nyugtató teakeverékek (a Naturlandosat ittam régebben), meg ami még sokat segít, ha esténként végzel valami jó fárasztó edzést.
2014. júl. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Na igen, most nézem, hogy 0.5-ről álltál le nullára. Ezt még csökkenteni kéne tovább, ez is nagy megvonásnak számít. Ezt is negyedeld, majd csak a 0.25-ös felét fogod tudni elhagyni komolyabb elvonás nélkül. Így már érthető, miért vagy ennyire rosszul.
2014. júl. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ha már több mint egy hete bírom, akkor lehet megpróbálkozok a 0,25-el de csak minden másnap. Amúgy korábban abszolút nem gondoltam volna hogy a napi 0,5 az tétel lenne. Elképesztő ez a gyógyszer, szeded és a szervezeted annyira hozzászokik hogy eközben nem érzel semmi külinlegeset, aztán abbahagyod és egy ideig minden bajod lesz.
2014. aug. 1. 07:10
 9/10 anonim válasza:
Igen,sajnos ez így van én, 0,5 szedek évek óta,de szeretném elhagyni de nekem se megy 1 ből így csökkentettem 0,25 re de még nekem is nehéz,néha nem tudok aludni,de muszály csökkenteni!!!!!
2014. aug. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem a Xanax elvonási tüneteimet Rivotrillal csökkentették. Xanaxfüggőből lettem Rivotrilfüggő.:D


Amúgy szerintem próbálj ki valamilyen homeopátiás szert: Sedatif pc például, vagy valamilyen gyógynövényest: Nervenpflege tabletta pl.

2014. aug. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!