Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idegileg és érzelmileg teljese...

Idegileg és érzelmileg teljesen kimerültem és labilis vagyok. Forduljak orvoshoz, vagy idővel megoldódik?

Figyelt kérdés
2014. júl. 31. 21:20
1 2
 1/11 hektorr7 ***** válasza:
30%
Személyiségzavarod van a leírás alapján. Javaslom pszichiáter szakorvos felkeresését
2014. aug. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom. Fordulj segítőhöz, mentálhigiénés szakember vagy tanácsadóhoz. A segítő beszélgetés nagyon jól alkalmazható ilyen esetben.
2014. aug. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ez már jó,hogy felismered valami nincs rendben.ehhez szakember segitségét kérni,teljesen korrekt.


sokat segithet,tedd meg nyugodtan.

sok sikert.

2014. aug. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Nem fog megoldódni idővel. Csak még rosszabb lesz ha nem fordulsz segítségért.

Lelkigondozó, vagy pszichológus segíthet.

2014. aug. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem ciki pszichológushoz, vagy pszichiáterhez járni, én nagyon ajánlom, sokat segíthet.
2014. aug. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%

Nagyon fontos, hogy a kiváltó okot megszüntesd, mert mindenféle terápiának, kezelésnek csak akkor van értelme. Azt nagyjából tudnod kell, mi okozza nálad ezt az állapotot. Munkahely, párkapcsolat, család, vagy ezek együttese?

A szakember is ezt fogja majd firtatni (ha nem sarlatán), és addig nem fog tudni érdemben segíteni, míg ezt nem oldod meg. Tehát ezt tisztázd magadban, mielőtt szakemberhez fordulsz, mert időt, és pénzt takarítasz meg.

2014. aug. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk párkapcsolati problémája van. Akkor a pszichológus csak azután fogadja, ha "megoldotta"? Nonszensz. Ahhoz kell a szakember, hogy tisztába jöjjön a problémáival. Lehet, hogy amit párkapcsolati problémának vél, az gyermekkori sérülés miatt van benne.
2014. aug. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 PetraBee válasza:

Ha van ra lehetöseged, elöször menj el nyaralni egy-ket hetre, vagy valtoztass valamit az eleteden, a napi rutinodon.

Ha ezek nem segitenek, probalkozhatsz akar online pszichologiai tanacsadassal is.

[link]

2014. aug. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves segítők!


Munka és párkapcsolati a probléma, bár a munka úgy néz ki kezd megoldódni. A párkapcsolatival nem tudok mit kezdeni, és úgy érzem, hogy egyre súlyosbodik a helyzetem miatta.

2014. aug. 8. 15:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Abban tud segíteni a pszichológus, hogy megváltozzon a hozzáállásod a problémához, és így saját megoldást találj rá. Sajnos megoldani nem tudja senki helyett a problémákat, de azzal, hogy kibeszéled magadból a gondokat, máris megkönnyebbülsz valamennyire, mert ő nem fog bírálni, kioktatni és olyan tanácsokat osztogatni, amikről úgyis tudod, hogy nálad nem működnek.

Azzal, hogy elmeséled problémákat, elemzed is magadban, és eszedbe juthatnak olyan ötletek, amik addig nem. A pszichológus által feltett kérdések pedig segíthetnek a megoldás irányába terelni a szemléletedet.

2014. aug. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!