Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ilyen?! Miért...

Miért vagyok ilyen?! Miért nem tudok másképpen viselkedni?

Figyelt kérdés

A közeli hozzátartozóimhoz ( anyukám, párom ) nagyon makacsul tudok hozzáállni, a "teljes igazságot" képes vagyok hozzájuk vágni, mondhatni velük, uralkodó típus vagyok. Akiket nem ismerek annyira, de kedvelek, velük szembe sosem emelem fel a hangom, hagyom, hogy ők irányítsanak és kedves, vicces embernek tartanak. Akiket szintén nem ismerek annyira, de számomra semlegesek vagy nem kedvelem őket igencsak érzéketlen, hideg vagyok velük. Csak felelek a kérdéseikre, vagy megteszem amire kérnek és ennyi.

És néha tudom, hogy manipulálom a körülöttem levőket, csakhogy azt tegyék amit akarok, de erről valahogy nem tudok leszokni... Nem tudom befejezni. Gyakorta rosszul is érzem magam emiatt. Minden dolgommal elégedetlen vagyok, csak a hibát keresem benne. De ritkán előfordul, hogy "felpörgök" és azonnal, mindent megakarok csinálni, belekezdek ezer dologba... aztán ahogy ez a "pörgés" megszűnik, abba hagyok minden dolgok, megutálom ezeket a dolgokat és többet nem folytatom. Van, hogy bizonyos embereket, rettentően gyűlölök és a halálukat kívánom de néha ez pár dolog miatt megváltozik és próbálok feléjük nyitni és barátkozni.

Mi lehet ez? Vagy mindenki ilyen??


21/L



2014. aug. 1. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok azzal a különbséggel, hogy engem nem irányíthatnak. Ha megkérnek valamire, és épp úgy állok, akkor szívesen segítek, de sosem hagyom, hogy ezek a bizonyos "akiket nem ismerek annyira" emberek irányítsanak.

De a többi hasonló, szinte ugyanaz... Rosszul érzem magam néha amiatt, hogy a családdal ilyen vagyok... :(

Üdv a klubban!

2014. aug. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát sajnálom. Akkor gondolom veled is gyakran összevesznek.

Én ilyenkor hiába próbálok magyarázkodni, hogy igyekszem másképpen csinálni a dolgot, de akkor se értenek meg. Ha meg nagy nehezen sikerül magam visszafogni, az körülbelül olyan érzés... mintha egy orkán akarna kitörni belőlem, de nem engedem.

2014. aug. 1. 22:15
 3/7 hosszúhajú ***** válasza:

olvass utána mi a borderline személyiségzavar.

Én nem vagyok orvos, de van pár gyanús tünet és nem tisztem, hogy diagnosztizáljalak, nem is merem megtenni, de olvasd el mi jellemzi őket. mert gyanús nekem.

2014. aug. 2. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hosszúhajú ***** válasza:
ha mégis talált, akkor nagyon enyhe kategória vagy! a legenyhébb.
2014. aug. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Utàna nézek. Amúgy még sok mindent nem irtam le mert elfelejtettem.
2014. aug. 2. 08:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Igen elég sokat veszekednek velem, emiatt sokat idegeskedek, és egyszer beszéltem egy agyturkásszal, a másodiknak igaza van, ő is ugyanezt mondta rám, hogy ez a bajom, szóval van igazság alapja annak amit a 2. mond.

2014. aug. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utána néztem a borderline személyiségzavarnak és szinte minden egyezik velem ( talán 2 pont kivételével )
2014. aug. 2. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!