Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzek így? Mit csináljak?

Miért érzek így? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egy hónap, és újra iskola. Szabályosan félek tőle, nem akarok menni, és meg is tudom indokolni, miért érzek így. Most nyáron (a tavalyi lustálkodás, unatkozás, gépezés és tv-zés helyett) mindig csináltam valamit. Napok beosztva (oké, azért nem percre pontosan), mindig mentem valahova, ezt tenni, azt tenni... Saját, ha nem is súlyos, de önálló döntéseket hoztam, viselve a következményeket.

Iskolában viszont máshogy lesz. Évközben sajnos egyáltalán nem úgy teljesítettem, ahogy én és a környezetem ezt elvárta volna, ami miatt nagyon rosszul éreztem és érzem magam. Úgy érzem, az iskolában elveszik tőlem azt a lehetőséget, hogy én döntsek, mit csináljak. Azt, hogy tudjátok, kockát akarnak minden gyerekből csinálni, de én mondjuk elipszis szeretnék maradni... És folyamatosan összehasonlítgatom magam másokkal, tanárok is ezt teszik, csakhogy ez rám negatív hatással van.

Félek, és az a helyzet, hogy azzal sem tudom nyugtatni magam, hogy kell a suli, mert így tovább megyek egy másik jó suliba, és utána lesz egy jó munkám, jó fizetésem, mert egyrészt ez egyáltalán nem biztos, másrészt ha még így is lesz, arra legalább 10-15 évet várhatok...

Egyébként 11.-es leszek. Tudtok tanácsolni valamit? Mit csináljak? Hogy változtassam meg a gondolkodásmódom ezzel kapcsolatban?



2014. aug. 2. 09:17
 1/1 kun norbert válasza:
Szia, én is átmentem valami hasonló dolgon pont annyi idősen mint te, csak éppen tavaly. Ez ellen nem tudsz semmit tenni, de rájöttem utána, hogy attól mert vége van a nyárnak még nem biztos, hogy vége van a például annak, hogy azzal legyél akit szeretsz vagy annak, hogy mindennap járd a várost. Jó, mondjuk nem olyan gyakran teheted meg a suli miatt, de hamar eljön a következő nyár. Elmondom velem mi történt röviden tömören: Találkoztam egy lánnyal, nagyon megszerettem, szinte mindennap együtt lógtunk, de ő a barátságunk többre értékelte egy kapcsolatnál. Én elkezdtem rappelni és most itt vagyok egy évvel később, a bandámmal jelenleg az amatőrök közül mi vagyunk a legjobbak a városba és minden reggel úgy kelek fel, hogy tudom ennek a nyárnak köszönhetek mindent. Egy jó tanács ne agyalj sokat ezen és élvezd ki azt az időt ami még maradt, mert egyszer minden véget ér. Én mikor sokat gondolkozok ilyen dolgokon, akkor kiülök valahova egy sörrel, jót fog tenni. :)
2014. aug. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!