Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kineziológus vagy pszichológus...

Kineziológus vagy pszichológus tud többet segíteni?

Figyelt kérdés
Ha állandóan stresszelek, feszült vagyok, semmi nem jön össze az életemben, visszautasítások érnek, kielégületlenségben élek, és állandó egészségi problémákkal küzdöm, amiket nem tudnak gyógyítani a hagyományos orvosok?

2014. aug. 7. 10:41
 1/7 A kérdező kommentje:
És az nem baj, vagy nem fog elítélni, megvetni a kineziológus, ha elsírom magam például előtte egy kezelés során? Vagy ez teljesen normális, feszültségoldás?
2014. aug. 7. 10:43
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Én előbb megpróbálnám a kineziológust, aztán max ha nem jön be akkor pszihológus. Én voltam kineziológusnál nekem segített, azóta is tudom más szemszögből nézni a dolgokat, nem csak egy dologban segített hanem életem során is hasznosítani tudom. Ja ne aggódj nem fog kinevetni ez teljesen természetes, általában mindenkiből kijön a sírás, ez normális.
2014. aug. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Én pszichológushoz mennék először (nem pszichiáterhez), mivel a kineziológus... az ilyen placebó elven működő dolog. Pszichológushoz már jártam, segített is, csak elfogyott a pénzem.
2014. aug. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hektorr7 ***** válasza:
37%

Egyértelműen pszichológus. Azt oktatják egyetemen az egyik legnehezebb bekerülni rá biztos hogy nagyon képzett szakemberek kerülnek ki onnan. Kinezológusok sz*ros okj tanfolyamot végeznek el ami semmit sem ér!!


Szóval a képzettségi szint alapján döntsd el hogy melyikben bízol meg. Én a kinezológusokat sarlatánoknak tartom!

2014. aug. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kineziológia önmagában egy nagy kamu, de az természetesen segíthet, hogy meghallgat. A pszichológus is meghallgat, de még alapos szakmai felkészültsége és tudományos/kísérleti megalapozottsága is van emellé. Én tudnám, melyiket válasszam.
2014. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ki akarod dobni a pénzed az ablakon és valami hókuszpókuszt hallgatni, akkor menj kineziológushoz, ha segítséget akarsz és javulást, akkor pszichológushoz.
2014. aug. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Lehet menni pszichiáterhez is pszichoterápiára (mint a pszichológushoz). SZTK-alapon is elérhető, csak nehéz bekerülni, mert sok emberrel foglalkozunk, és eléggé lenéz a betegek egy része minket, mivel "Csak egy SZTK-s pszichiáter és pszichológus" vagyunk. A kineziológiát nem tartom működő dolognak, ezért oda ne menjen.


Ha gondolja, javasolhatok gyógyteát is. Segíteni fog.


Minden jót,

dr.

2014. aug. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!