Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a jelei a súlyos depresszi...

Mik a jelei a súlyos depressziónak? 20 éves vagyok, de úgy érzem teljes depresszióba estem és egyszerűen semminek nem tudok örülni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Valami kiválthatta nálad, elsőként próbáld meg az okát kideríteni. És hanem tudsz túllépni rajta keress fel szakembert.Pszichológust, kineziológust, vagy pszichiátert.
2010. jan. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én is így vagyok sokszor:(korban olyasmi vagyok, mint te...és egy idegroncs vagyok:(nekem sokszor segít, ha zenét hallgatok és álmodozom egy kicsit:)persze, nem tudom, nálad mennyire súlyos a dolog...de a zene is javíthatja az állapotod:)

próbálj elfelejteni minden rosszat és csak a szép dolgokra gondolni:)mondd magadnak, hogy: erős vagyok, nem hagyom, hogy depressziós legyek, semmi és senki nem érdemli meg, hogy depressziós legyek, mert ez nem megoldás semmire:)

de az is lehet, hogy nem vagy depressziós, egyszerűen csak lehangolt vagy mostanában, a tél is okoz ilyet...állítólag a szoli jó hatással van az emberre, ilyenkor télen:)

ha viszont nem múlik, akkor vmi jó szakembert érdemes felkeresni, bár én remélem erre nem lesz szükséged:)

sok sikert és jókedvet:)

2010. jan. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Alvászavar, étvágytalanság, kedvtelenség,nemi ösztön csökkenése, gondozatlan külső, egyéb testi panaszok (jelentkezhetnek képzelt vagy valóságos tünetek fáradtság, gyengeség, fájdalmak, szédülés, szívdobogásérzés, légzési nehézségek, fejfájás, szorulás, gyomorégés és izzadás)

Érzelmi elhidegülés, szomorúság, reménytelenség, kilátástalanság érzése, ingerültség, sírás, félelem, szorongás.A figyelem és koncentrálóképesség csökken.

Megfogyatkozik az önértékelés és az önbizalom.

Bűntudat és értéktelenség érzése lép fel.

Sivár, pesszimista jövőkép.


Nagyjából ennyi. A fizikai tünetek is lényegesek.

2010. jan. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 issti ***** válasza:
100%
A depresszió egy komoly betegség. Azért mert egy ideje rossz a közérzeted, és a hangulatod még nem biztos hogy depressziós vagy. A sport, a zene, és a haverok ki tudnak rángatni a világvége hangulatból ha megteszed az első lépést. Nem kell hinned benne, csak csináld. Mit veszíthetsz? Ha tényleg felfordult az életed, kérj segítséget nyugodtan. Ez NEM SZÉGYEN! Ha fáj a fogad, akkor is elmész a dokihoz. Sajnos még mindig él egy olyan kép az emberekben, hogy ha valaki ilyen állapotban elmegy dokihoz, biztos bolond. De ez csak addig van, amíg meg nem tapasztalja, milyen is ez. Indulj be, menni fog. :)
2010. jan. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!