Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi az esélye hogy a...

Mennyi az esélye hogy a háziorvos felir nyugtatót?

Figyelt kérdés
Nagyon sok problèmám van mostanába,a fèrjemmel is állandóan veszekszek egèsz nap feszült,ideges vagyok ès már 3 napja nem alszok rendesen.

2014. aug. 10. 22:58
 1/7 anonim válasza:
100%
Szerintem felírják, de csak alváshoz szedd és maximum 3-4 hétig. Nehéz leszokni róla és egy idő után még annyira sem tudsz majd aludni, mivel hozzászokik a szervezeted és egyre több kell, a problémád megmarad és még nő is a függőség miatt. Ismerek embereket, akiknek a személyisége teljesen megváltozott a nyugtatók miatt. Szóval óvatosan és tényleg csak néhány hétig szedd, mert utána nem tudod majd letenni, pláne, ha tele vagy problémákkal is.
2014. aug. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 fajafogam ***** válasza:
Felejtsd el a gyógyszert fogj egy papírt írd le a prpblemaid es hogy hogyan lehetne megoldani. gondolkozz! Talán nem is olyan nagy a para mint hiszed , de ha nem oldod meg, a gyógyszer se fogja es lehet h lenyugszol néhány órára de a problémák megmaradnak
2014. aug. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Szia! Én gyógyszerfüggő vagyok, mondjuk már csökkenőben van a gyógyszeradagom, de szenvedek és elég nehéz elhinnem, hogy valaha teljesen leteszem, de ezen vagyok. Bár, soha ne nyúltam volna hozzá!!! Ezért mondom, hogy ne tedd! Ne írass fel ilyesmit, mert nálam is hasonlóan kezdődött és nagyon könnyű rákattanni. Inkább relaxálj, Domján Lászlónak nagyon sok erőt adó meditációs gyakorlata van fenn a neten. Emellett a problémákat megoldani próbáld, ne halogatni, mert a nyugtató szedésével ezt teszed. Hidd el, saját tapasztalatból mondom. Ha gondolod, írd meg priviben a dolgot, hatha az is segít, hogy elmondod egy ismeretlennek.
2014. aug. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Írnék alternatív megoldásokat első lépésnek, de attól félek, hogy az itteni mentőápoló megint képzettebbnek mondja magát a pszichiátria területén, mint én. Rendben. Térjünk a kérdésre.


Mióta tart ez a veszekedés? Úgy érzi, hogy van alapja, vagy inkább a stressz levezetéséről szól?


Kérdezze meg a háziorvosát arról, hogy mi a véleménye a Spitominról. Ha nem ismeri (nagyon sok háziorvos nem ismeri rendesen), akkor biztos meg fogja nézni a Pharmindexben.

Ez egy tipikus hosszú távú szorongásoldó. Nem okoz függőséget, kábulatot, memóriazavart mint a benzodiazepin-származékok. Hátránya, hogy a teljes hatás kialakulásához kb. 10-14 nap kell. Ha bevesz az ember egy Spitomint, akkor nem fogja földhöz vágni úgy, mint egy Rivotril. Ezért úgy is érzik sokan, hogy nem hatásos. Emellett napi 3 alkalommal folyamatosan (!) kell adagolni, és javaslom, hogy legyen az ember gyomrában előtte valami. Étkezés közben a legjobb bevenni. Mellékhatásokat, panaszokat ritkán okoz.


Remélem ezzel rávettem arra, hogy kikérje a háziorvosa véleményét a Spitomin/Anxiron tablettáról.



Altatóként pedig elsőnek én gyógynövényt próbálnék meg. Lehet, hogy drágább, mint egy doboz gyógyszer, de én ezt választanám. A kedvenc márkám a JutaVit. A gyógyszertárakban keresse meg a JutaVit Valeriana Harmony kapszulát.

Így néz ki a doboza:

[link]


Szerintem este vegyen be belőle egyet. Ha nem hatásos, akkor én kettőre emelném az adagot.


Vannak nagyon jó altató gyógyszerek, amik nem okoznak hozzászokást. Ezeket inkább a pszichiáterek ismerik. A háziorvosok nem szeretnek pszichiátriai gyógyszert felírni. Gondolom az elsőnek megválasztott altató a Z-szerek csoportjába tartozik. Nézzen utána ezeknek. Nem kell ezt folyamatosan szedni, és az előírt adagot nyugodtan le is felezheti, mert itt nem olyan fontos a nagyon pontos dózis.


Minden jót,

dr.

2014. aug. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Én még a testmozgást ajánlom, engem jobban felold, lenyugtat egy negyedórás futás, mint egy szem gysz.


Előző: mentőápolók hogy jönnek ide?

2014. aug. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy szeret válaszolgatni a tanácsaimra. Ha azt írtam volna, hogy testmozgás, akkor elkezdett volna becsmérelni. Csak segíteni szeretnék, és azért vagyok itt. Nincs szükségem arra, hogy írogassanak nekem feleslegesen. De ha kérdése van valakinek, írjon nyugodtan.


dr.

2014. aug. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megkèrdezem azt a gyógyszert a háziorvosomtól.Egyèpkènt járok futni minden nap de ezeken már az se segít.
2014. aug. 11. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!