Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pontosan mire utal? Mi...

Ez pontosan mire utal? Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

December vége óta nagyon levert, fáradékony, fáradt vagyok. Semmi életkedvem nincs, nem érdekel semmi. Üresnek érzem magam és gyakran ingadozik a hangulatom. Tény, hogy elnevetgélek, de egyáltalán nem érzem jól, boldognak magam. Sok gondolat kavarog a fejemben.


A végtagjaim gyakran ok nélkül hidegek, habár szeretek aludni, mostanság nehezen alszom el és gyakran van, hogy óránként felkelek este. Van, hogy fáradtnak és gyengének érzem magam a végtagjaimmal együtt.


A suliban nagyon nehezen koncentrálok, jegyzetelni se nagyon bírok, már nem is nagyon érdekel. Érettségi előtt állok, le vagyok maradva egy picit az anyaggal és a tételekkel, de már nem érdekel, csak legyen meg a kettes és csússzak át az érettségin egy ugyanilyen érdemjeggyel. Gyakran van az, hogy csak legyintek 'meglesz', máskor nagyon aggódok, hogy mi lesz velem. Azt várom, hogy végre vége legyen a giminek (mert +1 évem elment az oviban és még egy azért, mert 5 osztályos gimibe mentem, szóval most 20 éves vagyok és 'nem buli' ennyi idősen gimis tanárok vergődését és szabályait hallgatni + az osztályom is gyerekes)


Olykor azt érzem, hogy nincs minden rendben velem. Nem igazán engedek magamhoz közel senkit, így nem tudom ezeket a dolgokat senkivel sem megbeszélni. Vannak céljaim, de azokkal kapcsolatban is el-el bizonytalanodok.


Úgy érzem, azóta rosszabb lett a helyzet, mióta nagypapám a kórházba került januárban, egy kisebb agyvérzéssel (már nagyjából jól van).



Gondolkoztam azon, hogy elmegyek pszichológushoz, de nem a körzeti háziorvoshoz járok, hanem 'magánhoz', így szinte biztos, hogy fizetős dokihoz tudna beutalni. A másik az, hogy az egész családom ennél a dokinál van, az asszisztens nő is ismer mindenkit a családomban... Szóval fizetős pszichológusra nincs pénzem. A korábbi, gyerekorvosom írt beutalót fizetős pszichológushoz (18-at akkor már betöltöttem, nem tudott ahhoz a nőhöz beutalni, akihez 14 évesen jártam egy darabig, mivel gyermekpszichológus), mert nagy nehezen kikönyörögtem tőle, de nem ért úgymond semmit és drága is volt. Egy alkalom után otthagytam.


Mi ilyenkor a teendő?

20l



2014. márc. 10. 14:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Több okot is feltudok sorolni,hogy mi lehet a probléma!


-Drogozásból kifolyólag mentális betegség(persze csak ha drogoztál)


-Alkohol allergia(persze csak ha alkoholizálsz


-Egyszerű depresszió,valami hatására előtört belőled az (elegem van mindenből szindróma)


-"Kilátástalanság Magyarországon szindróma" hirtelen tudatalatti,vagy tudatos felismerése


-Hormontúltengés(nemi vágyak elfojtása)


-Önbizalomhiány felismerése tudatosan,vagy tudatalatt


-stb

2014. márc. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem drogozok/tam, nem is iszok, sőt, hormontúltengésem sincs. Azért köszi a választ! :-)
2014. márc. 10. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!