Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi oka van annak, hogy sok...

Mi oka van annak, hogy sok ember nem hajlandó komolyan venni a pszichés betegségeket?

Figyelt kérdés

Rengetegszer hallottam már, hogy "mi az, hogy depressziós vagy, szedd már össze magad", meg "nincs neked semmi bajod, csak hisztizel".


Sok ember egyszerűen nem tudja felfogni, hogy nem csak fizikailag lehet megbetegedni. Néha-néha már úgy érzem, hogy ők pont azért nem tapasztalják meg soha ezeket a dolgokat, mert ilyen borzalmasan egysíkúan gondolkoznak.


Tény és való, hogy sokan használják ki azt, hogy léteznek ilyen betegségek, és próbálják például a lustaságukat vagy munkakerülésüket depresszióval vagy akár szociális fóbiával álcázni. De igenis vannak olyan emberek is, akik segítségre szorulnak, és szerintem az ő állapotukon csak rontanak az olyan megjegyzések, hogy "áh, csak unatkozol, csinálj valamit, és elmúlik".



2014. aug. 13. 00:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyrészt mert nem érti, nincsenek egy hullámhosszon, másrészt nem hagyja magát lehúzni egy pszichés beteg szintjére, plusz kiveszőben van az a szó hogy együttérzés.
2014. aug. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem hogy sok ember - hanem sok ORVOS sem hajlandó komolyan venni ezeket a dolgokat. Hasonlít valamilyen szinten ahhoz a helyzethez, amikor a szakkönyvekben az van írva, hogy a homoszexualitás nem betegség, természetes dolog, de mégis sok orvos homofób. Nagyon nem tudom tolerálni azt, amikor legyintenek sokan egy pszichés betegség, drogfüggőség hallatára. Az előbbiről nem, de az utóbbiról tehet az ember. Aztán ha a rokonságban valakinél kialakul egy bipoláris zavar, vagy pszichózis, akkor nagyon meg tudnak komolyodni a kedves rokonok. Lehet, hogy egyszer azt mondják, hogy "csak egy pszichiáter", de egy hónap múlva pedig könyörögnek, hogy gyógyítsam meg a depressziós kislányukat, aki állandóan öngyilkos akar lenni.


Sok betegséget nem lehet úgy kezelni, hogy csináljon valamit. Pl. arra példa, amikor a háziorvos mindenkinek azt javasolja, hogy igyon teát. A placebo hatás a pszichés betegek esetében nem olyan jól működik, mint egy pszichésen egészséges betegnél. Viszont pszichoterápiával elég jól lehet javítani a betegségeken, de mondjuk egy súlyos pszichózis, személyiségzavar esetében szinte semmit sem ér.


dr.

2014. aug. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 homo ludensz ***** válasza:
A depressziót de gondolom a többi mentális betegséget sem tanítják az orvosin akkora hangsúllyal mint ahogyan az beteggé tud tenni egy embert.Még benne él a köztudatban lehet hogy csak tudat alatt az a csak materiális(anyag) szemlélet ami 40 évig meghatározó volt itt nálunk (is). Az egész embert például ha baleset éri és a szakma szabályai szerint ellátja az arra specializálódott szakember majd javul az állapota s kiadja a kórház hogy járóbetegként bejárhat a baleset során elszenvedett negatív élményeivel pedig nem foglalkozik szakember. Tudvalévő hogy az ember test(anyag) és psziché(lélek) igaz hogy a törött lábon jól látszik a gipsz de a pszichén lévő sérülést,deformációt nem lehet bekötni vagy begipszelni. Ezért mondja az aki okosnak képzeli magát hogy szedd össze magad meg ehhez hasonló ....közhelyeket.
2014. aug. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves Homo Ludensz!


Jól látja a helyzetet. Az egyetemen is inkább a biokémia kap kiemelt hangsúlyt, amihez viszonyítva a pszichológia oktatás formális.

Amikor egy sebész felsorakoztatja, hogy milyen műtéteket végzett már, minek a szakértője, hány leszakadt ujjat varrt vissza, akkor én annyit tudok mondani, hogy "csak" pszichoterápiát tartottam, és gyógyszereltem. Ennyi, le vagyok nézve. Természetesen egészen addig, ameddig egy közel álló emberen vagy saját magán jelentkeznek a tünetek. A testi és a lelki sérülések majdhogynem egyenrangúak. Ezt sok embernek be kellene látnia. Köztük az orvosoknak is.


dr.

2014. aug. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is ebben a helyzetben vagyok / szoktam lenni. Mikor kiderült "mi bajom" elmondtam ezt a közeli barátaimnak illetve hogy mik a tünetei és miket miért produkálok és azért ne nézzenek rám rossz szemmel. Volt aki megértette, de volt aki ugyanúgy számon kérte rajtam a dolgokat, meg azt mondta, hogy nekem nincs is semmi bajom, csak az orvosok találják ki ezeket a betegségeket.
2014. aug. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szamo77db ***** válasza:
Mert korlátolt hülyék! Én is találkoztam már olyan megnyilvánulással, hogy ami nem fáj, az nem betegség, csak nyavalygás!
2014. nov. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 homo ludensz ***** válasza:
Akkor mikor a testben megjelenik a fájdalom az már a dolog végkimenetele. A psziché és a test két alkotó elemből áll az ember. Külön külön egyik sem és fabatkát sem. Az egészséges embert e kettő kölcsönösen egymás javát szolgáló alkotók jellemzik. Méricskélni lehet szinte minden szervet és onnan sok hasznos adatot meríteni és a deformációt kimutatni. A pszichét viszont csak az esetleges megnyilvánulásiból lehet kikövetkeztetni hogy belefér az általunk felállított normákba vagy sem.
2014. nov. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!