Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Frontin szedéssel kapcsolatos...

Frontin szedéssel kapcsolatos vélemények érdekelnek! Felírták de nem tudom szedjem e! Jó ötlet szedni?

Figyelt kérdés

Több éve járok pszichiáterhez magánéleti gondok, szorongás, idegesség és szomatizációs zavarok miatt! Na most kezdetben felírt nekem antidepresszánst anafranilt. Jelenleg is azt szedem és használ bár egy kicsit szedál meg híztam tőle!


Na most eddig szorongásra medazepamot is szedtem de szédültem tőle is leállított a dokotr úr róla! Na most beállított 4x0,25 mg fronintra. Tudom hogy ez gyerek adag egy napra de szerintetek érdemes ezt szedni? Elég szorongós vagyok de félek hogy ha ez oldaná a szorongásom akkor függő lennék tőle. Vélemények ki szed vagy szedett hasonlót?



2014. aug. 13. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Valoszinuleg szukseged van ra kulonben nem irta volna fel.
2014. aug. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
50%

En xanax utan szedtem, 0.5 x 2 es eleinte k.o voltam tole kb 3 napig vegul eleg jo volt de meg egyig sem szedtem es maris erosebbet irt fel a doki.

En fiatal voltam 16 17 eves.

2014. aug. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
A Medazepam az, amit pont sokszor gyermekek szorongására írnak fel, nem a Frontin (más hatásmechanizmus), szóval ne gondold,hogy 4x0.25, az kevés a Medazepam után.Tény, hogy könnyebben leszel függő tőle, de ami nekem az egészben fura, az az Anafranil. Nála sokkal újabb, kevesebb mellékhatással bíró antidepi - és szorongásoldó hatással rendelkező szereket választhatott volna az orvos, ami mellé még kevesebb Frontin-szerű szer kéne. Nem szedtem hasonlót, csak anyukám, illetve dolgoztam pszichiáter mellett, és az volt a tapasztalatom, hogy inkább újszerű, hatékony antidepresszánst írnak fel, hogy minél kevesebb nyugtató kelljen mellé, a függőség elkerülése végett - jelzem lényegesen kevesebb a hozzászokás az antidepresszánsokhoz, mint a benzodiazepin típusú nyugtatókhoz, mint Frontin és társai. Érdekes kombináció, amit választott eredetileg, ilyet az idősebb dokik szoktak, vagy azok, akik nem adták el magukat a gyógyszerügynököknek. Szerintem az Anafranilt kéne cserélni, és kevesebb Frontint adni mellé, de ezt a dokiddal kéne megbeszélni, kérdés, mennyire működik ebben együtt.
2014. aug. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ezt az orvosa ideiglenes gyógyszernek írta fel?

Én személy szerint Stimulotont vagy Floxetet szoktam felírni első körben szorongáscsökkentés céljából - kis dózisban. Tényleg kevesebb nyugtatót igényel így a beteg.


Viszont a Spitomin is elég jó, és az nem okoz függőséget, de nagyon jó szorongásoldó.


Ha úgy gondolja, keressen fel egy másik pszichiátert, és mondja meg neki, hogy nem szeretne nyugtatókat szedni, viszont feszült.

Egyébként pszichológussal/pszichoterápiával nem próbálkozott? Biztos igényli a gyógyszert tartósan?


A Frontin jó gyógyszer, csak ne szedje tartósan, több héten keresztül.


dr.

2014. aug. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves Doktor! Nagyon örülnék ha nem javasolna olyanokat hogy keressek fel másik orvost, és azt is megköszönném ha nem látna el gyógyszerjavaslatokkal hogy spitomin, floxetin és a többi!!!


Meg vagyok elégedve az orvosommal s a gyógyszerezésével is! S kedves utolsó képzelje járok pszichoterápiára is a kezelőorvosomhoz mert ő pszichoterapeuta is a pszichiáteri végzettslg mellett! Azonban a gyógyszer az egy mankó amivel jobban meg tudok nyílni a terápia során így az elfojtásokat, rossz érzéseket jobban felszínre tudom hozni!!!

2014. aug. 14. 00:30
 6/6 anonim válasza:
71%
Régi kérdés, de hátha valaki idetéved. Nyár végén lelki problémák miatt pánikrohamokkal küzdöttem, ami addig fajult, hogy testi tüneteket is produkáltam. Erős mellkasi fájdalommal rohantunk be éjszaka a sürgősségire, mert hirtelen jelentkezett és nem éreztem, hogy pánikroham lenne. Ott megállapították, hogy semmi bajom, csak már kikészültem. Frontint adtak, majd másnap a háziorvosom is azt írt fel. Nekem nagyon nem jött be, testileg abszolút lehúzott, alig bírtam beszélni, megmozdulni, lelkileg viszont tovább "zakatoltam" és még jobban rátett egy lapáttal, hogy a testem nem engedelmeskedik. Akkor hagytam abba, mikor már ki is hánytam. Végül a természetgyógyászat hozta meg a hatását na meg a szedatif pc. Tehát én saját tapasztalatomból azt tudnám mondani, hogy enyhèbb pánikroham, pánikzavar esetén ez nem megoldás, a problémát meg kell szüntetni, nem elnyomni. Természetesen depresszió és súlyosabb tünetek esetén nem elég a homeopátia meg a természetgyógyászat, de mindenképpen az alternatív megoldásokat ajánlom inkább aki csak enyhébb panaszokkal küzd.
2017. dec. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!