Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén a párom? Mit tegyek?...

Skizofrén a párom? Mit tegyek? 21/L

Figyelt kérdés

a párom 22 éves és a viselkedése eléggé furcsa.

a családjában volt skizofrén személy ezért félek.

Az anyja egyedül nevelte az öccsével együtt elég rossz körülmények között, nagyon rossz volt a kapcsolatuk. Én 3 éve ismertem meg őt, akkor már fogyasztott kábítószereket rendszeresen..

a viselkedése (példákkal):

néha mintha feleszmélne, hogy: tudtam hogy ez így van! rájöttem, te csak irányítani akarsz engem

van hogy ok nélkül megbánt ( hirtelen dühös lesz minden előzmény nélkül)

magát okolja azért hogy nincsenek barátai

néha ijesztően forgatja a szemeit és mosolyog közben

sokszor megkérdezi hogy még szeretem-e és azt mondja hogy csak miattam nem ölte még meg magát

pszichiáterhez nem menne..

néha magát okolja ha az emerek nem szeretik, máskor az embereket

ha engem megközelít egy idegen, azonnal kész arra hogy megverje, megvédjen engem


amúgy nagyon okos, mérnöknek tanul..

és az a furcsa, hogy ha én megölelem, megnyugtatom, mint egy kisgyerek, rendbe jön..

de nagyon félek hogy nem tudok mindig ott lenni vele..


2014. aug. 14. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos elképzelhető, de ez alapján nem lehet megmondani. Ha pszichiáterhez nem akar menni, akkor legalább próbáljatok gyógyszer nélküli terápiát, gyakran az is jó hatásfokú, és dokik és pszichológusok szeme ügyében lesz legalább a párod: [link]
2014. aug. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hektorr7 ***** válasza:
34%

Hagyd ott a párodat mert szegény súlyos beteg! Téged is tönkre fog tenni ahelyett hogy vele vagy keress más szerelmet :) Azt írtad hogy mérnöknek tanul. Hát igen a skizofrén emberek általában nagyon okosak meg érzékenyek, és sajnos ez emészti fel őket :((


A legintelligensebb emberekre jellemző betegség a skizofrénia mellesleg

2014. aug. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Te választottad, de nyilván nem azt várod, hogy ő legyen a "gyereked", mert azt szeretnéd, hogy ő legyen a "férfi". Most újra választanod kellene, mert nyilván nem akarsz élete végéig elmeápolója lenni, vagy igen ?
2014. aug. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Azért nem kell otthagyni, mert skizofrén. Én ismerek skizofrént, aki gyógyszeres kezelés nélkül felnevelt több gyereket és kiváló családi életet él... Nyilván minden eset más. Kérdező akkor hagyja ott, ha nem szereti már...
2014. aug. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
szeretem.. nem hagynám ott
2014. aug. 14. 13:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy milyen nyomot hagyott benne a gyerekkora.

"sokszor megkérdezi hogy még szeretem-e és azt mondja hogy csak miattam nem ölte még meg magát"

"néha magát okolja ha az emerek nem szeretik, máskor az embereket"

"ha engem megközelít egy idegen, azonnal kész arra hogy megverje, megvédjen engem "

"és az a furcsa, hogy ha én megölelem, megnyugtatom, mint egy kisgyerek, rendbe jön.. "


Ő elismeri, hogy ez a probléma fennáll? Ez lenne a legelső lépés. Ha igen, akkor pedig vegye rá magát, menjen el pszichológushoz vagy pszichiáterhez.

2014. aug. 15. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!