Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A lányomnál Asperer-szindrómár...

A lányomnál Asperer-szindrómára gyanakszom. Tudtok Heves megyében olyan személyt aki megtudja állapítani róla, hogy az e vagy sem?

Figyelt kérdés
És most 8.-os. Ezzel kapcsolatba azt szeretném kérdezni, hogy jelentkezési lapoknál jelezni kéne azt ha asperegeres? És ha igen ez miben változtatja meg a dolgokat? Lehetséges, hogy e-miatt nem fogják felvenni sehova?

2014. szept. 2. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Na, azért ne rohanj ennyire előre! Még nem is diagnosztizálták, te meg már 8. év elején a felvételijén aggódsz...


Menjetek el orvoshoz, ha erre gyanakszol, de őszintén szólva, én úgy gondolom, hogy ha az lenne, már rég kiderült volt, nem 13-14 éves korában.

2014. szept. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Szakorvosnak is elég lenne ezt diagnosztizálni, hát még neked...El sem hiszem, hogy te egy ilyen ostobaságra készülsz, anélkül, hogy a lányodat orvoshoz vitted volna. Lehet rád férne egy kivizsgálás.
2014. szept. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
44%
Honnan veszed hogy Asperger-szindromas?
2014. szept. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem meg jól teszed, hogy kivizsgáltatod! Sokan felnőtt korukig élnek együtt ezzel, és nem is tudják, mitől szenvednek igazából egész életükben, mert a szülők, pedagógusok elintézték őket annyival, hogy kicsit fura a gyerek, de majd kinövi/kompenzálja agyból. Úgyhogy derítsd csak ki, ha erre gyanakszol. De a felvételit még ne keverd ide, soká lesz. :) Ha diagnózist kaptok, úgyis elmondanak minden ilyesmit szerintem.
2014. szept. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 wakeupjohnny ***** válasza:

Úriisteen! Eszem megáll...

Szeretnéd, hogy a gyereked aspergeres legyen?

Na ne csináld már ezt...

Kisgyermekkorában már rég kiderült volna, nem 15-16 évesen..

2014. szept. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor biztos véletlen, hogy annyi 20-as, 30-as éveiben járó embert diagnosztizálnak, köztük engem is, és nem egy akármilyen random pszichiáter, hanem az Autizmus Alapítvány, úgyhogy ha nekem nem is, nekik igazán elhihetitek, hogy hiába passzolt az összes koragyermekkori tünet, egyszerűen 10-20 éve még nem álltak ott a pedagógusok, hogy ezt észrevegyék (fogalmam sincs, ma mi a helyzet), összerakják. Miután én késő huszas éveimig szenvedtem amiatt, hogy nem tudom, miért vagyok fura, miért okoznak nehézséget egyszerű, hétköznapi helyzetek, amik másoknak ösztönből jönnek, hát, én még mindig azt javaslom, igenis vizsgáltasd ki a lányod. Maxmimum azt mondják, hogy nem AS, és megnyugodtok.
2014. szept. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

wakeupjohny aspergeres vagyok és 13 évesen diagnosztizáltak, pont nyolcadikba jártam, szóval tévedsz :P lányoknál nehezebb megállapítani általában.

És szerintem nem múlik ezen hogy felveszik-e.

2014. szept. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!