Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kuzdhetnem le a fenykepez...

Hogy kuzdhetnem le a fenykepezes iranti rettegesemet? 14/f

Figyelt kérdés

Most vagyok 14/f ami azt jelenti hogy itt a tablofenykepezes. Rettenetesen fele,remegek,tegnap voltam a szemelyi igazolvanyt csinaltatni,akkor is nagyon feltem es alig vettem ra magamat hogy lefenykepezzenek a szuleimmel is veszekedtem de mondtak hogy nincs mentseg muszaj meg minden ugyhogy rakenyszerultem. ma 5 kor lesz a lablofenykepezes es meg jobban felek ettol mert ezt mindenki latni fogja meg orokre kint lesz az iskolaban es en mindig nagyon benan esek ki a fenykepeken! Mar tisztara belebolondultam minnel kozelebb van anya meg nem erti meg hogy mert akkora gond ez de en valahogy nem allom ki miost is remeg a kezem mit egy reumase meg minden, MiTegyek hogy egy kicsit enyhuljon ez a felelem??



Elnezest a helyesirasi hibakert!


2010. ápr. 20. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:

vegyél mély levegőt és próbálj lehiggadni!

szerintem segítene,ha tükörben gyakorolnál,vagy fotóznád magad.

2010. ápr. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
komolyan már általános suli végén is csinálnak tablót?
2010. ápr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Érdekes fóbiád van, még ilyenről nem is hallottam. Figyelj munkám során diktafont használok, és nagyon sok embert zavart, amikor bekapcsolom a szerkezetet, hogy felveszi a hangját, közben feszeng, dadog, stb. Tudod mit szoktam mondani, gondoljon arra nincs itt a diktafon, most egy kötetlen beszélgetést folytatunk, tehát terelem a figyelmüket, és ez mindig beválik. Te is tereld a figyelmedet fotózás közben, gondolj arra, mennyi embert lefotóznak a világban, és a fotód szükséges több mindenhez. Ne remegjél, nincs mitől félned. A másik kibírod azt az egy-két alkalmat, ebben egésszen biztos vagyok. Szerintem elmúlik nálad ez a félelem. És a manököneket, meg állandóan fotózzák, vedd egy jó mókának.
2010. ápr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy nyitott térben (parkban, stb.) fotózzanak le egészen messziről (20..50m), majd egyre közelebbről. Szépen lassan közeledjen a segítőd, ahogy neked még éppen kényelmes, vagyis nem nagyon ijesztő. Így talán hozzászoksz a helyzethez. Aztán ha a parkban már megy 1..2 méterről is gond nélkül a fotózás, jöhetnek a zárt terek. Először sima lakás, aztán műterem jellegű, végül a hatósági (személyi, útlevél) fotobox. (Szerintem az lehet a legborzasztóbb, mert nem elég, hogy fotóznak, még igen zárt is, és "menekülni sincs hová".)
2010. ápr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
(Én pl. a Holdtól féltem kis koromban, és hiába TUDTAM, hogy millió kilométerre lévő nagy kődarab, akkor is féltem tőle. Nekem baromira nem segített semmiféle figyelemelterelés, meg annak a gondolata, hogy de mások is. Az különben máig felháborít, ha valaki azzal jön, hogy de hány másik embert is, vagy hasonló. Ezt a lassan hozzászoktatós módszert, amit az előbb leírtam, viszont hallottam hatékonynak olyan embereknél, akik pl. háztartási gépek zajától akadnak ki, de a NASA is alkalmazta az űrhajósok kiképzése során.)
2010. ápr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!