Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger-szindrómáról kérdés?

Asperger-szindrómáról kérdés?

Figyelt kérdés
Tudok visszafelé beszélni. Nem szoktam gyakorolni, de bármikor ha kérdeznek tőlem egy akármilyen szót, azonnal tudom visszafelé mondani. Ezt már akkor is tudtam, amikor írni-olvasni még nem. Ma beszélgettem anyukámmal, meséltem neki hogy rákerestem a neten és hogy még van egy csomó ember aki tud ilyet. Erre ő, hogy ő is utánanézett, hogy igazából az autizmus egy jellemzőjének tartják, meg hogy minden emberben van autista jelleg: kiben több, kiben kevesebb. És hogy bennem valószínűleg kicsit több van, mert hogy ez meg ez meg ez igaz rám. El is gondolkoztam rajta, meg rengeteget olvastam utána, és igazából az Asperger-szindróma elég sok jellemzője illik rám. Lehet, hogy nem vagyok az, csak azt szeretném megkérdezni, ha elmennék dokihoz, az hogyan állapítaná meg? Beszélgetnénk, megkérdezné miből gondolom, vagy hogyan? Illetve érnék-e egyáltalán vele valamit? (Valószínűleg nem mennék el, főleg mert anyukám teljesen lehurrogna, de nagyon kíváncsi vagyok.)
2014. szept. 11. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


de mint szakmabeli, nem leszel ettől aspergeres... ha az lennél tudnának már róla.

2014. szept. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Tudom, hogy ettől nem leszek az, csak ezen a vonalon merült fel a kérdés, és mint már írtam, még rengeteg olyan dolog van, ami gyanús. (Továbbra is azt gondolom, nem vagyok aspergeres, csak érdekel a téma.)
2014. szept. 11. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!