Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akkor én most kényszerbeteg...

Akkor én most kényszerbeteg vagyok? Vagy szimplán bolond?

Figyelt kérdés

Visszatérő gondolataim vannak arról, hogy általam szeretett embereket bántsak, pedig nem haragszom senkire, nem akarok igaziból bántani senkit. De sokszor vannak olyan gondolataim, hogy "mi lenne ha megölném", "mi lenne ha megütném", és magammal kapcsolatban is érzek ilyeneket, pl.: "mi lenne ha beugranék a metró alá"...stb.

Nagyon nagyon szeretem a családom, a barátaim, semmi bajom nincs az átlagos "kamaszdolgokon" kívül, de ezek a gondolatok mégis kínoznak. Ha nagyon el vagyok foglalva valami mással, akkor nem jönnek elő, de akkor egy idő után észreveszem, hogy "jéé nem jött elő", és akkor persze rögtön előjön. Olvastam erről, kényszergondolatoknak hívják az ilyet... Képtelen vagyok erről leszokni, mert cselekedetekről még csak-csak, de gondolatokról szerintem nem lehet leszokni, mert ha valamire nem szabad gondolni, az még inkább elő fog jönni, szóval ez egy ördögi kör. Rettenetesen félek, hogy skizofrén leszek, vagy valami más elmebeteg, akit becsuknak elmegyógyba egy idő után, és nem szeretnék olyan lenni, úgy élni, gyógyszereket szedni... Én egyetemre szeretnék menni, majd családot alapítani, ÉLNI... De félek, hogy megbolondulok, és akkor ez nem fog menni. Szerintetek bolond vagyok?


Amúgy ezt a cikket olvastam:

[link]


A kényszergondolatokról írottak közül több minden is stimmel, de cselekvések, rituálék nem tartoznak még hozzá, ezért félek, hogy valami nagyobb bajom van.


2010. jan. 19. 14:45
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Amúgy elfelejtettem mondani, hogy 18 éves vagyok.
2010. jan. 19. 14:46
 2/24 anonim ***** válasza:
24%
veled még az a jobb hogy csak elképzeled. de én volt már hogy bántottam másokat és nem, nem vagyok cigány. csak egyszerűen elkap valami és nem tudok neki megálljt parancsolni. nem hiszem hogy ettől bolondok lennénk :D vagy f*sz se tudja .. 18L
2010. jan. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Szerintem akkor veled tényleg valami baj van... Én még soha nem bántottam senkit...
2010. jan. 19. 14:59
 4/24 anonim ***** válasza:
32%
Az a figyelemre méltó, hogy amikor el vagy mással foglalva, akkor nincs ilyen problémád. Itt a lényeg, szerintem. Ha olyan életed lenne, hogy te lennél felelős mondjuk mások életéért (vö:gyermek) vagy neked magadnak lennének konkrét megélhetési gondjaid (vö:éhezés) ne félj, nem volna semmi gond. Kicsit durvának tünik, de ha belegondolsz...
2010. jan. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon durvának tűnik, nem merem senkinek sem elmondani... :(

Csomószor sírok emiatt, mert rettegek, hogy egyszer bántok valakit! Pedig egyáltalán nem szeretnék...

2010. jan. 19. 15:09
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen pont olyan pszichikai időszakban vagy, amikor megerősödhetnek, vagy eltűnhetnek ilyen mentális betegségek. szerintem mindenképp keress fel egy pszichológust, biztos tud segíteni.
2010. jan. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
18%
menj le este az utcára és verj szét egy telefonfülkét puszta ököllel
2010. jan. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Ez egyáltalán nem vicces. -.-
2010. jan. 19. 16:01
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

15:12-esnek teljesen igaza van.

Ezek valóban kényszergondolatok lehetnek, de érdemes utána járni annak is, hogy miért pont ezek a gondolatok jönnek elő, mi húzódik a háttérben. És dehogy vagy bolond, tudod hány ember küzd ilyen jellegű problémával! A lényeg, hogy menj el egy terapeutához, hogy jobban legyél és megnyugodj egy kicsit!

2010. jan. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
Túldramatizálod. Ez csak fantázia.
2010. jan. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!