Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van velem? Kényszerbeteg...

Mi van velem? Kényszerbeteg vagyok?

Figyelt kérdés
Már 1 vagy 2 éve tart nálam a dolog. Nem tudom elviselni, ha valami nem áll rendesen. (Pl: ha valami a falhoz van tolva, az legyen rendesen ott! A derékszög legyen meg a fal és az adot tárgy éle között.) Nem szeretem, ha vmo nincs a helyén. (Ha a párom szanaszét hagy vmit, azonnal visszarendezem.) Naponta többször kezet mosok. A billentyűzetemet kb 10 percenként törlöm, mert fekete és minden szösz meglátszik rajta. A lakás parkettázott, de ennek ellenére minden nap felmosok. (Ha ezt nem teszem meg, rosszul érzem magam, nem szeretek itthon lenni olyankor.) Éjfélkor képes vagyok nekiállni mosogatni. Zavar, ha vmiben nem érzek egyensúlyt. (Pl: msn-en a nickemet csak úgy díszítem, hogy a név előtt is és után is azonos távolságra teszek díszt. Ha messzebb van vagy nem egyforma, rosszul vagyok.)Ha vki vmit kilötyköl, azt azonnal törlöm. (Esélyt sem hagyok, hogy más megcsinálja.)Folyton pakolok, rendezek vmit. (Az érzem, hogy tele van a lakás fölösleges cuccokkal és csak a helyet foglalják, így mindig kidobálok dolgokat.) A számítógépemen szintén folyton nagytakarítok, és állandóan rendezem a képeket, filmeket. MI EZ? MIÉRT CSINÁLOM?
2010. márc. 25. 10:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nyugi,kicsit túlzásba viszed az aggódást. Nem vagy egy kicsit rendmániás?
2010. márc. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kényszerbetegség.
2010. márc. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én is ezeket csinálom. kivéve az msn-t.mert azt nem szoktam.:))

Szerintem is kicsit beteges,de én is szarul vagyok ha nem csinálom meg ezeket.

2010. márc. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, azt mondják, rendmániás vagyok, a párom már ki van akadva tőlem. Mert ha megiszik egy üveg sört, amint kiürül, én azonnal viszem ki az üveget. Ugyanígy a fogpiszkálót, zoknit... 2,5 évig egy szállodában takarítottam és azóta vagyok ilyen. Ha pl. elkezdek CSAK! wc-t takarítani, ha nagyon belejövök, lemosom az egész csempét. Tényleg mindent megcsinálok, csak egyet nem: utálok port törölni! :)
2010. márc. 25. 16:08
 5/15 anonim ***** válasza:

Menjél katonának, ott szeretik az ilyesmit.

Értelmeset hozzászólni sajnos nem tudok, mert aki nem ilyen, az ezt nem tudja megérteni.

2010. márc. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Inkább itthon űzném ezt a hobby-t. :)
2010. márc. 25. 23:36
 7/15 anonim válasza:

Lehet hozzá szoktál a munkád miatt arra hogy minden legyen a helyén és minden tiszta legyen. Szerintem 2-3 nem kevés és eléggé bele lehet szokni.Esetleg próbáld lefoglalni magad valamivel vagy valahogy elterelni a figyelmed a takarításról és a rendrakásról bár gondolom nem könnyű.

Amúgy engem nem zavarna ha a párom rendmániás lenne.Szerintem sokkal jobb mint ha 1 évbe 1szer takarítana valaki azt is csak 10 percig.

Volt ilyen ismerősöm aki egyszerűen nem volt hajlandó takarítani hónapokig.Lassan minden féle bogár és baktérium megtelepedett nála.Szóval ha tisztaság és rend van az soha nem baj :D

2010. márc. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Más a kényszerbetegség és az, ha magára a személyiségre jellemző egyfajta kényszeres átélési mód. Ha szakemberhez fordulsz, ő megmondja majd, kényszerbeteg vagy-e. Hogy vannak kényszeres jegyek a személyiségedben, az elég valószínű. De: nem mindegy, milyen gyakran végzel bizonyos rítusokat, és gátol-e mindez a mindennapi életben. Ha pl. 3 hónapig minden nap elkésel a munkából, mert hiába indulnál el időben, 80-szor ellenőrzöd, hogy bezártad-e a bejárati ajtót, az biztosan kényszerbetegség. A betegségnek az is jellemzője, hogy a kényszercselekvést kényszergondolat előzi meg, ami szorongató az illető számára, bár tsiztában van az értelmetlenségével. Tul. képp a kényszergondolat indítja be a kényszercselekvést. (Pl. az utcán csak a járda legszélén mehetek, mert különben súlyos kár ér.)
2010. márc. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Oh, köszi! Akkor nem vagyok kényszerbeteg csak mániás. :) Ez jobb. Nincsenek ilyesmi gondolataim, csak nem érzem jól magam itthon, ha nem mosok fel. Vagy pl ha teregetek és a ruha nem egyformán lóg a két oldalán a szárítónak. Mert nincs meg az egyensúly... :)
2010. márc. 27. 09:11
 10/15 anonim ***** válasza:
nézed a Monkot?:)
2010. márc. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!