Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszeres személyiségzavart...

Kényszeres személyiségzavart hogy tudnám kezelni?

Figyelt kérdés

Kényszeres személyiségzavart hogy tudnám kezelni? Mellé még INTJ személyiségtípus is vagyok, szóval nem vagyok könnyű helyzetben. Van esetleg valami jó szakember, aki tudna segíteni?

Elsősorban például arra gondolok, hogy ilyennel hogy tudnék párkapcsolatot kialakítani, mivel fokozódó intimitású érzelmi helyzetekben eléggé szorongok, és a lányok is távolságtartó "hideg" típusnak gondolnak, pedig azért vágyom én a kapcsolatra. Kezdeményezni és flörtölni (közben ugye a csomó képmutatás és közhely a legrosszabb benne) nehezemre esik. Szorongáscsökkentők segítenének ebben? Gondolom, ha megfelelő szintű gyakorlatra teszek szert, akkor onnantól kezdve a későbbi kezdeményezéseim már kisebb szorongást váltanak ki belőlem, de aki hasonló cipőben jár, mint én az pontosan tudja, hogy milyen olyan dologba belevágni, amiben az embernek zéró tapasztalata, és az egyik legérzelmesebb dologról van szó...



#INTJ #kényszeres személyiségzavar
2014. szept. 16. 23:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Több éves pszichoterápiával kezelhető a legtöbb szemelyisegzavar.
2014. szept. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Te egyedül sehogy.

Kiképzett terapeuta, aki tud(hat) segíteni. A kényszeresség bár nehezen, de szakszerűen kezelhető.

2014. szept. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!