Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy bánjak a nagyon komolyan...

Hogy bánjak a nagyon komolyan depressziós barátnőmmel?

Figyelt kérdés
Gyógyszereket szed, konkrétan azokon él. Egy hete megint rohama volt azóta otthon van, állandóan rosszul, teljesen magába fordult. Egyszer azt mondja hogy hagyjam, szakítsunk, pár óra múlva hiányzom neki meg nem akar elveszíteni, állandóan azt mondogatja hogy ő nem értékes, senkinek sem hiányzik, hogy egy szánalmas ember meg ilyenek. Nem régen vagyunk együtt, szóval még csak most kezdem kiismerni ezt az énjét. Nem is egy településen lakunk. Mit tudnék vele csinálni hogy legalább a törődést érezze és jobb kedve legyen?

2014. szept. 28. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a megmento szerepet akarod jatszani azzal csak tovabb rontod a helyzetet. Fogadd el a betegseget de egyebkent nem kell kulonleges banasmod.
2014. szept. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Add tudtára, hogy fontos neked, elfogadod hogy Ő ilyen és így szereted.

Biztos vagyok benne hogy szeretnél segíteni rajta, enyhíteni a depresszióját azt is lehet majd ezután, csak tudja hogy elfogadod és szereted.

2014. szept. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

off: úgy gondoljátok válaszolók, hogy a depresszió örökké megmarad, nem múlhat el?


kérdező: sajnos azt hiszem, ki kell hogy ábrándítsalak, bár nagyon remélem nem igaz, amit mondani fogok, ne is vedd 100%nak, csupán saját tapasztalat. ha a barátnőd komolyan depressziós, az nagyon ki fogja kezdeni a kapcsolatotokat és ha tényleg szereted, feltehetően téged is. persze nagyon remélem, hogy nem így lesz és valahogy meglesztek, de sajnos úgy gondolom, hogy egy beteg embernek nem lehet egészséges, normális kapcsolata.


én is depressziós vagyok. tönkrevágtam a kapcsolatomat azzal, amilyen vagyok. (még együtt vagyok az illetővel.) és azt kívánom, bár sosem lett volna kapcsolatom, nem szabadna egy másik embert lehúzni a saját betegségünkkel, beteges viselkedésünkkel.


nem tudom, mi lehetne megoldás. ha véget lehetne vetni a depressziónak, persze, az lenne az ideális. de hogy lehet-e? sajnos sok-sok év tapasztalatából eddig azt kell hogy mondjam, nem.


csak remélni lehet, hogy nem így van.

2014. okt. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!