Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hová kell fordulni, ha olyan...

Hová kell fordulni, ha olyan kivizsgálásra szeretne menni az ember, ahol kiderítik van e valami mentális betegsége?

Figyelt kérdés

Vagy csak konkrét tünetekkel lehet ilyen helyre fordulni?

Egyszer a háziorvosom azt mondta, hogy ha ingyen szeretnék pszichológussal beszélni, akkor beutalót kell kérnem a kórházban a pszichiátriáról. De előtte ott is elbeszélgetnek velem, hogy valóban érdemes foglalkozni velem..

De ha úgy általánosságban szeretném magam kivizsgáltatni azt is lehet valahogy valahol?


2014. szept. 28. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem és értelme sem lenne. Rettenetesen túlterhelt a pszichiátria (is) mégis miért foglalkozzanak egészséges emberekkel. Van egyáltalán valamilyen tüneted?
2014. szept. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát a szakomból adódóan voltak óráim két évig egy pszichológussal, aki különböző teszteket töltetett ki velünk, de azokat mi is értékeltük ki egy megoldókulcs alapján. És hát néhány tesztem nagyon átlagon aluli eredményű lett, vagy éppen nagyon átlagon felüli. Ezt úgy értem, hogy volt egy szociopatákat kiszűrő teszt, amint (nem emlékszem már) pl max 5 pontig volt a normál érték, akkor nekem 15-20 pontom volt. De sosem szóltam érte, mert nem vettem komolyan ezeket a teszteket.
2014. szept. 28. 16:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát nézd egy szociopata sosem fog azon gondolkodni, hogy ő szociopata, nincs belátási képessége a betegségére. Úgyhogy ezektől nem kell parázni, foglalkozz nyugodtan a pszichológiával, olvassál róla sokat, de ha nagyjából minden normális körülötted és benned, akkor nincs semmi bajod mentálisan.
2014. szept. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A rendszer olyan, hogy elmész a háziorvoshoz, és elmondod a panaszaidat. Ő ennek megfelelően megvizsgál, vagy elküld szakorvoshoz. Ha nem találnak testi okot a betegségedre, akkor megvizsgáltatnak pszichiáterrel. De oda bejutni is kb egy hónap. Most akkor te szórakozásból...
2014. szept. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!