Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek miért van egyre...

Szerintetek miért van egyre több mentálisan beteg ember?

Figyelt kérdés
Úgy veszem észre, hogy a környezetemben egyre többen depressziósak, valaki pánik beteg, és evészavaros ismerőseim is vannak. Mi alakíthatja ezt ki?

2014. júl. 20. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A rohanó világ, a média, közösségi oldalak, a pénzorientáltság.
2014. júl. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Akadnak olyan emberek akik minden kis problémát, kudarcként élnek meg, legyen az egy egyetemen való rossz eredmény, nagy elvárások, ezáltal jönnek elő sorban a zavarok...


Egy olyan ember mint én, sose vettem magamra semmit, ezért nem is váltam ilyenné. Szüleim se rágódnak a pénzen, magas adókon, kifizetik mert mást nem tudnak tenni, aztán élnek boldogan.


Láttam minap egy olyan huszonéves srácot, aki mérgesen ült a villamoson, és néha felakadt a szeme amikor becsukta majd vissza kinyitotta. Na az ilyeneket nem is engedném közösségbe.

22F

2014. júl. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 félix008 válasza:
55%
Szerintem nagy szerepet játszik benne az étel pl műkaják génmanipulált szarok,a víz teli klórozott mindenféle nehézfém pl higany, védőoltások,repülögépek kondenzcsikjában lévő anyagok, só,elektronikus kütyük sugárzása radar sugárzás és sok más sugárzás, levegő szennyezetsége és még sok más amivel mérgeznek minket
2014. júl. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert mindenki annyira be kell, hogy olvadjon a környezetébe, hogy ezzel együtt az egyéniségüket érzik veszélyben, ezért a tudatalatti kompenzál. Ez, hogy mindenképpen egyenlőnek kell lenni és ugyanolyannak, kikészíti a még megmaradt egyéni gondolkodásmódot. Gondoljatok bele... régen egy-két idegi problémáson kívül jóval kevesebb gondjuk volt az embereknek. Mert akkor még szorosabb kapcsolatban álltak az emberek, jobban törődtek egymással és nem akartak ugyanolyanok lenni, mint a másik.
2014. júl. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert egy mentálisan beteg világban élünk. Az első válaszoló jól összefoglalja!
2014. júl. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Néhányan itt előttem jól összefoglalták.. Még annyit fűznék hozzá, hogy a megnövekedett elvárások is elősegítik. Illetve az, hogy egyre többet diagnosztizálnak, mert egyre többen fordulnak pszichiáterhez,pszichológushoz ha valami bajuk van, régebben vagy nem volt, vagy el sem mentek. Illetve talán egy kis mértékben az is hozzájárul, hogy már "gyógyíthatóak" olyanok is, amik ezelőtt nem, és így a rá való hajlamot nagyobb mértékben öröklik, ami persze még nem egyenlő azzal, hogy beteg is lesz a személy. Aztán már az összes többi, amit felsoroltunk, az kiváltja.
2014. júl. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!