Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudtok Miskolcon olyan szpichi...

Tudtok Miskolcon olyan szpichiátert vagy szpichologust ami ingyenes és normális azaz nem teszteket töltett ki a páciensel és gyógyszereket ír fel hanem tényleg oda figyel és segít?

Figyelt kérdés

#ingyen #pszichológus #szpichiáter
2014. szept. 30. 08:45
 1/10 anonim válasza:
Ingyenes pszichológiai tanácsadásra szociális központokba lehet menni, de ott terápiát nem végeznek, csak eligazítanak, pszichiáter pedig van TB alapon a kórházakban. Gyanítom, először háziorvoshoz kell menned, aki beutal.
2014. szept. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szóval ha meg lesz a beutalom és sztk-ba kapok egy orvost kit kéne kérnem hogy ne teszteket töltessenek ki velem se nem gyógyszereket tömjenek belém hanem normálisan foglalkozanak és beszélgessenek velem?

Mert manapság ez a modé hogy az emberek türelmetlenek és leráznak mindenkit és gyógyszerekkel akarnak megoldani mindent.

2014. szept. 30. 09:13
 3/10 anonim válasza:
Előbb tisztázni kellene, hogy mi bajod van. A legtöbb esetben aki pszichiáterhez fordul valóban szükséges az átmeneti gyógyszeres kezelés és pszichoterápia együttes alkalmazása. Rengeteg közhely kering a gyógyszerszedésről, hidd el, egyáltalán nem olyan rossz dolog az, mint amilyennek sokan állítják.
2014. szept. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lelki próblémáim lettek az exem miatt aki folyton belém beszélt olyan dolgokat amik valótlanok voltak és sok minden össze kavarodott a fejemben és minden információt amit tudott rólam fegyverként alkalmazta valahányszor azt éreztem hogy levehetem elötte az álarcot önmagam lehetek ő ellenem használt mindent és szeretnék egy agyfurkásszal segíteni abban hogy ujra önmagam legyek hogy tisztán lássak úgy mint régen mert most valahogy nagy kavarodás van a fejemben amit nehéz le írni.
2014. szept. 30. 09:57
 5/10 anonim válasza:
Ilyen problémával TB alapon Magyarországon sajnos nagyon kis esély van arra, hogy érdemben foglalkozhassanak veled. Egy magán pszichológust kellene első körben felkeresned, illetve a háziorvosodtól kérj tanácsot ha nagyon rosszul lennél.
2014. szept. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Off: ne legyél ennyire teszt-ellenes. Többet megtudnak rólad egy teszttel, mint amit te elmondasz. Neked is hasznos információ. (pszichológus)
2014. szept. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ne keverd a pszichológust a pszichiáterrel. elmondásod alapján neked pszichológusra van szükséged, aki viszont alapból nem írhat fel gyógyszert. meghallgat, megpróbálja felvázolni a problémádat, és ha úgy látja, hogy nagyon súlyos, esetleg továbbküld más szakemberhez. viszont a tesztekre szükség lesz, mivel ez az alapja annak, hogy nem a barátodhoz mész beszélgetni, hanem egy több éven át képzett szakemberhez. így tudni fogja, hol kell keresni a problémát. és ne aggódj, a pszicholúgus azért kapja a fizetését, hogy neked segítsen, nem azért, hogy lerázzon.
2014. szept. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
"Szpichiáter" meg "szpichológus". Nagyon intelligens lehetsz kérdező ez alapján, ahogy írsz, biztos ezért félsz a tesztektől.
2014. szept. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, neked olyan orvosra van szükséged, aki meghallgatja a történeteidet, ajvékol hozzá, gyógyszert nem is ír, csak órákig beszélget. Ja, és ráadásul ingyenes is. Ilyen orvos sajnos nincs. Valódi betegek csak hogy bejussanak egy pszichiáterhez, sokszor heteket, hónapokat várnak időpontra. Arra bizonyos 5-10 percre. Nem többre. Persze pénzért mehetsz pszichológushoz is, aki meghallgat, de ott 8-10 ezer egy ülés ( cca 40 perc)
2014. szept. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én nagykállói kórházat felhívtam,mondtam,hogy kérek időpontot pszichiáterhez,kb két hét múlva kaptam is. ott elküldött az orvos pszichológushoz ,felajánlották,hogy járhassak ingyen terápiára,de én elutasítottam. most kerültem fel pestre itt viszont szívesen járnék,de nincs sok időm.

egyébként fizetősnél is voltam már,de nem olyan jók a pszichológusok legalább is nekem nem jött be,első alkalommal elmondod mi a bajod,jó mondd rá pár okosságot amit am te is tudsz,meg kérdezősködik,de aztán inkább ilyen technikákat tanítanak ,hogy hoyvezsd le a feszültéget meg ilyen hülyeségek,képzeld el azt meg azt. nem tudom nekem nem jön be annyira. én jobban örültem volna gyógyszeres kezelésnek

2014. okt. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!