Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdeklödni szeretnénk hogy...

Érdeklödni szeretnénk hogy vajon hogy kezelheti egy pszichólógus ha valaki betegesen fél, retteg a injekciótól?

Figyelt kérdés
Párom retteg az injekciótól!Tudja jól ha kap akár fogorvosi kezelés végett vagy más egészségügyi okok miatt elájul leveri a viz,a vérnyomása felmegy,szivverése felgyorsul.Akár képes lenne az egészségügyi kezelést is elutasitani bármilyen fontos is lenne a gyógyulása végett!Legutóbb két hetes rábeszélés után volt hajlandó megengedni azt hogy a kezét felvágják mert egy tojás nagyságú csomó nölt rajta.Mindenáron injekció érzéstelenités nélkül akarta.Ekkor is kis túlzással a padlóról kellett összeszednünk!
2010. jan. 21. 19:36
 1/6 A kérdező kommentje:

Az orvosok is eléggé elutasitóak,abszolút nem megértöek velünk szemben!Interneten utána néztünk és tényleg létezik egy ilyen betegség név szerint specifikus fóbia.Kezelésröl nem irtak semmit!

Hallottunk még egy úgy nevezett sokkterápiáról,esetleg tud valaki valamit róla?


Köszönöm elöre is a választ!


A.

2010. jan. 21. 19:38
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pszihiáter vagy pszihológus segíthet a problémán, legalábbis enyhítheti.Tobbféle módszert is alkalmznak, majd eldontik, melyik a legjobb. Sok sikert :))
2010. jan. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Van egy olyan módszer, hogy megkeresik mi volt a kiváltó ok, és a pároddal megpróbálják átprogramozni, hogy ne úgy reagáljon.
2010. jan. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vagy fokozatos hozzászoktazás.


Elképzeli, tűt néz képen, élőben, megfogja stb.


Kombinált módszerben hiszek. Inj. beadása közben figyelemelterelés, megkeresni a kiváltó okot, megbeszélni, hogy miért fél stb.

2021. okt. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sosem voltam fóbiás, nem volt rosszulléten (szédülés, ájulás).


Tudtommal a leggyakoribb, gyors segítség a légzéstechnika, figyelemelterelés stb.


Hosszabb távon jobb fokozatosan megszokni. Szerintem.


Saját tapasztalat.


Gyerekkorban izgulás oltásnál, ha nézrem pár pillanatig a vérvételt, még inkább. De jó volt, hogy szabadon dönthettem, hogy 9danézek-e.


Kb 20 évesen néztem először végig vérvételt. Rájöttem, hogy ez nem egy ronda látvány. Azóta nézem. Sokáig kis félelem volt.


Aztán ez csökkent, elmúlt. Úgy nézem végig, mintha mesekönyvet lapoznámak. Fájdalom is szinte nulla. Sokan visszajelzik, hogy szokatlanul jól bírom.


Intravénás injekciót (hajszálvékony mini tű) megmutatták hogy kell beadni. Félve próbáltam magamnak.


Kíváncsiságból beszúrtam egyszer vállba. Pár mm-ig érezni valamit, ott erővel kell tolni. Lentebb nem érezni.


Szerintem fokozatosan kellene inzulinos tűhöz (vagy fecskendőhöz való simához, de az vastagabb) szoktatni. Ha jól halad hozzáérinteni bőrhöz. Ha ez is jól megy vállat fertőtlenítve 1-2 mm-re beszúrni. Vagy ujjból vért venni pici szúrással.


Semmit nem erőltetni, amitől ájulófélben van. Csak azt csinálni, ami pici izgalommal jár, míg teljesen elmúlik ez. Fontos, hogy biztonságban érezze magát.


Ha félelmetes, de tudja nézni más szuriját, akkor bátor önkéntes beszúrhatja a steril inzulinos tűt váll külső harmadába. Gyors mozdulattal szinte nem érezni.


Kioltódik a félelem fokozatos és rendszeres szoktatásnál.

2021. okt. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sokkterápiát itt nehezen tudom elképzelni. Itt kiteszik a félelem tárgyának hosszú ideig.


Agorafóbiás gyakorolhat mindig 10-30 méterrel messzebb kimozdulni.


Vagy felül a vonatra és az ország másik feléig megy (ki meri agorával?) Hosszan benne marad a rémisztő helyzetben. Ettől akár aznap lehet eredmény.

Tűfobiásnál ezt azért nem tudom elképzelni mert nem adhatnak neki 50 szurit/nap.

2021. okt. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!