Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hangulatjavító gyógyszert...

Hangulatjavító gyógyszert írtak fel nekem ma, mire számítsak a szedése közben? Hatásos? Nem fogok elhízni tőle? 20/L

Figyelt kérdés
Ma jártam pszichiáternél, mert egy ideje csak úgy a semmiből rossz gondolataim (nem hangok) jöttek elő, csak a halálra tudtam/dok gondolni és a doki azt mondta szedjek hangulatjavító gyógyszert, viszont kicsit félek tőle, sosem szedtem még csak hasonlót sem, aki jártas ebben, tudna nekem válaszolni? Nem válok függővé tőle? Segíteni fog? Mi a tapasztalat?
2014. okt. 2. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Ebből nem tudjuk milyen gyógyszer, de még ha tudnánk akkor is mindenkire másképp hat. Vannak állapotok, amikor indokolt ilyeneket szedni, viszont nem könnyű leszokni róluk. Szívesen azt írnám, hogy szedd be, mert azt mondta a doki, de velem is előfordult, hogy nem hallgattam a pszichiáterre, mert olyan lórúgás nyugtatót írt fel, hogy az ágyból sem bírtam volna kikelni, ha rá hallgatok.
2014. okt. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igen nekem is eszembe jutott, hogy nem akarok gyógyszert szedni, de sajnos csak magammal tolnék ki, mert érzem, hogy valami nincs rendben a fejemben és csak gyógyszer tudna segíteni...ez akkor nyugtatónak felel meg? Nem vagyok jártas a témában.
2014. okt. 2. 18:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy csak a gyógyszer lenne hatásos a te esetedben. Pszichológushoz is járhatnál pszichoterápiára. Kérdezz meg egy pszichológust, hogy érdemes-e elkezdened a gyógyszer szedését. Nem ismerem annyira ezeket a gyógyszereket, nem nyugtató, de valami ahhoz hasonló, esetleg neten keress rá.
2014. okt. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, rendben! Remélem sikerül kilábalnom ebből valahogy. :(
2014. okt. 2. 21:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Mit kaptál? Én is a héten kezdtem. Ha gondolod dobj egy üzit.
2014. okt. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én antidepresszánst szedtem (Cipralex) és nem váltam függővé tőle, először félre csökkentettem aztán elhagytam szépen lassan. Úgy emlékszem amit legelsőre szedtem az hangulatjavító volt, nekem annak voltak mellékhatásai (izomrángás), de ha nem válik be menj vissza a dokihoz és kerestek másik gyógyszert. Én különösebben magának a gyógyszernek nem éreztem a hatását, de az tény, hogy jobban lettem azóta vagy a gyógyszertől vagy egyéb tényezőktől. Szerintem egy próbát megér neked is! ;) Egyébként sejtem mit élsz át, mert sajnos én is többet gondolok a halálra, mint az egészséges lenne, pedig már nem vagyok depressziós, de sokat szorongok még. Ha sikerül erről leszoknod valahogyan, akkor arra a módszerre én is kíváncsi lennék. :)
2014. okt. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja és 23/L vagyok (6-os)
2014. okt. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!