Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a teendő ha nincs lehetőség...

Mi a teendő ha nincs lehetőség szakemberhez fordulni? 17/L

Figyelt kérdés

A részleteket hagyjuk,a lényeg hogy nem tudok megfelelő szakemberhez fordulni,azonban segítségre volna szükségem. Lényegében 11 éves korom óta valamiféle mentális betegségben szenvedek(pontos diagnózis nincs,csak sejtéseim vannak,mivel nem voltam szakembernél).Egy biztos,a depresszió valamely formájában szenvedek. Nem folyamatosan fennálló,időszakosan visszatérő, kiváltó ok nélkül is ,csak úgy szinte semmiből felerősödik. Általánosságban elmondható,hogy fél évente váltakozik a jókedv és a depresszió. Mindig azt hiszem igen,most végre teljesen rendbejöttem,de rá kell döbbennem hogy ez nincs így,állandóan visszaesek. Lehet lehurrogni,de különböző függőségekbe menekülök/menekültem. Volt hogy majdnem egy éven keresztül minden nap ittam,3 napnál tovább ki sem bírtam.Egyedül kilábaltam belőle. Nyúltam késhez,cigarettához is. Mélységesen szégyenlem magam ezek miatt,de visszacsinálni már nem tudom. Tanultam belőle,legalább is azt hittem,de több mint másfél év ,,jólét" után mélypontra kerültem,piához nyúltam,többször is az elmúlt időszakban. A nyáron fel sem tűnt,jó ürügy volt rá a sok buli. Nem hulla részegre iszom magam,csak ,,becsiccsentek" ,mások észre sem veszik hogy ittam,jól tartom magam,ezért nem derült ki itthon sem. Egy biztos,újra nem fogom végigcsinálni amit anno! Viszont kezdek újra jó úton haladni affelé.

Egyébként nem vagyok egy igénytelen,lezüllött alak,rendszeresen sportolok,olvasok,9 éve zenélek,odafigyelek külsőmre,sokat adok az igényességre,sokáig énekeltem is,kedvelem művészetet,fontosnak tartom a műveltséget,az emberi értékeket,tavaly is majdnem kitűnő lett a tanulmányi eredményem. És még is folyamatosan felemészt a depresszió,az öngyűlölet. Az utóbbi másfél év egészen jó volt,végig bennem volt ugyan minden nap ez a dolog,de el tudtam nyomni,most azonban olyan erőteljesen visszatért megint,amivel egyedül nem bírok el.

Segítségre lenne szükségem,de nem tudom hol,hogyan keressem. Semmi,senki sem segített eddig,sem család,még a legjobb barátnőm sem akivel közelebb állunk egymáshoz bárki másnál. A barátom szintúgy nem tud,másfél éve együtt vagyunk. Félek,hogy újra szétrombolom az emberi kapcsolataim,ahogy pár éve. Ideig óráig mindig segítenek,olyankor jó is,de mindig visszajön.

Jótanács?Internetes oldal,bármi? Úgy érzem elég súlyos eset vagyok,viszont ami nagyon jó,hogy tisztán látom hogy itt valami nagy probléma van,amit sürgősen helyre kellene hozni.


Elnézést,hogy ilyen kusza lett!


2014. okt. 5. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Mentális betegséget nem tudsz szakember nélkül megoldani.

NEM HISZEM, hogy nem tudsz elmenni pszichológushoz.

2014. okt. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Esetleg kereshetsz kimondottan ilyen jellegü fórumot az interneten. Az iskolapszichológus is tud esetleg segíteni. legalább is címekkel.
2014. okt. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Bordeline személyiségzavarod van, vagy bipoláris vagy!
2014. okt. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Borderline* bocsi
2014. okt. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1: Az indexen volt pár napja egy cikk, olvasd el:

[link]


A lényeg:

"Magyarországon nagyon kevés helyen érhető el társadalombiztosító által finanszírozott pszichoterápia."


Innentől fogva nincs igazad. Pszichiáterhez meg ugyan bárki el tud menni pár hetes várólista után, de az csak ideiglenes megoldás, tartós segítséget nem jelent.

2014. okt. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves utolsó,ott a pont,ez is az indokaim közé tartozik.

2014. okt. 6. 19:32
 7/9 anonim ***** válasza:
www.bura.hu
2014. okt. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Most néztem meg, valszeg nem működik a "bura"
2014. okt. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is jártam hasonló helyzetben, mint te, hogy valahogy senki se tudott segíteni és azt se tudtam hova forduljak. Én végül egy ember tanácsára hallgatva elmentem a helyi Pszichiátriai Gondozóba, ahova tartozom lakhely szerint. Ott elsőre egy pszichiáterrel beszéltem, akinek nem az volt a reflex válasza, hogy gyógyszer, hanem terápiára küldött az náluk dolgozó pszichológushoz. Kedvesek, figyelnek rám és segítenek nekem. Azt nem mondom, hogy meggyógyultam, mert az még sok munka, de végre tényleg van segítség.

Szóval nem tudom hol laksz, de szerintem nézz utána ilyen fajta lehetőségnek. Ha nem tetszik amit ott találsz, erősen kétlem, hogy bármit is rád kényszerítenének. És tudtommal önállóan is cselekedhetsz ez ügyben, akár szülő nélkül is, mert 16 fölött vagy.


Mást tippet nem tudom mit adhatnék... esetleg még az is egy lehetséges dolog, hogy keresel egy ifjúsági segélyvonalat, fölhívod őket és ott kérsz tanácsot. Valószínűleg ők is adhatnak tippeket. Amit én ismerek, az a Kék-Vonal, keress rá esetleg.

2014. okt. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!