Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikortól számít valaki alkohol...

Mikortól számít valaki alkoholistának?

Figyelt kérdés
A pszihológusom szerint napi egy doboz sör az alkoholizmus.34 éves nő létemre akár heti négy alkalommal is képes vagyok 2 dobozzal is meginni.Inkább az íze miatt.Függő lettem? Mit tehetek?
2014. okt. 6. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Igyál alkoholmenteset.
2014. okt. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Alkoholizmusról akkor beszélhetünk, amikor valaki alkoholt azért iszik, hogy jól berúgjon. Mindegy, hogy havonta egyszer, vagy napi rendszerességgel, az a lényeg, a részegség.


Ha te nem rúgsz be minden nap, akkor messze vagy az alkoholizmustól. Napi egy sör semmi.

2014. okt. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Személyes véleményem szerint függõség, a párom is csak egyet ivott meg naponta és mégis hetekig lehetett rajta tapasztalni az elvonási tüneteket amikor felhagyott az ivással. Hiába nem sok és nem rúgott be de mégis függött tõle. Szerintem a rendszereses ivás és az utàna való vágyakozás az már függõség.
2014. okt. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Phoney ***** válasza:

Alkoholistának elég sok mindent neveznek (pl. aki a hatásáért iszik, aki rendszeresen iszik, aki kényszerből iszik, stb.), de a napi 1 sört csak a paranoid antialkoholisták tartják automatikusan ALKOHOLIZMUSnak, más kérdés, hogy potenciálisan jó kezdés az alkoholizmus felé.


Ami a függőséget illeti: fizikai alkoholfüggésről nincs szó (ahhoz kb. folyamatosan ittasnak kell lenni), a lelki függőség pedig az, ha képtelen vagy szüneteltetni, vagy ha komoly gondot okoz, ha napokig nem ihatsz, és semmi más nem képes pótolni.


Persze attól, hogy valaki durcás a napi 1 söre nélkül, még nem biztos, hogy a sör a hiba az életében.

2014. okt. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Harcikacsa válasza:

1. Miért is van szükséged pszichológusra ?


2. Függő lettél e ? Próbáld ki !


3. Mit tehetsz ? A világon semmit :) Ezek szerint még nem vagy alkoholista :) Azt hittem a pszichológusod ennél tájékozottabb ... egy alkoholista soha nem tenné fel ezt a kérdést, mivel nem is hinné magáról hogy az :)

2014. okt. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Aki nem bír ki egy napot sem pia nélkül az már alkoholista. Szomorú hogy a körülöttük élő emberek idegeit teszik tönkre nemcsak a sajátjukét.
2023. febr. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!