Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan "betegség", hogy...

Van olyan "betegség", hogy valakinek nincsennek érzései?

Figyelt kérdés
Vagyis inkább csak nagyon visszafolytja, és nagyon ritkán egyszerre tör ki.
2010. jan. 24. 02:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul olyan hogy valakihez beérkeznek a nettó érzések de neki nincsenek érzelmei, nem érzi azt hogy jó, vagy rossz az a valami. Pl ha a két agyféltekéd között elvágnánk az összeköttetéseket, akkor ez lehetséges lenne, mert az érzőközpont nem kapcsol át az érzelmeket kialakító központokba, de akkor nem embernek hívnám az illetőt, hanem egy elven robotnak, vagy próbababának.

Igen az valószínűbb hogy visszafolytja az érzelmeit,akár valami gyerekkori trauma miatt, vagy lehet hogy azért meg fél a kudarcoktól. Na és ha folyamatosan visszafolytja előbb utóbb kirobban... de akkor sokkal durvábban, mintha fokozatosan élné meg a valós érzelmeit.

2010. jan. 24. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi a korrekt választ
2010. jan. 24. 03:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Antiszociális, elkerülő, skizoid személyiségzavarok
2010. jan. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Az érzelmi mentesség többnyire lelki sérelmek miatt alakul ki, egy idő után elkezded azt érezni, hogy üres lettél. Leginkább a magány váltja ki, vagy a rengeteg csalódás. Erre mondják azt, hogy tele a pohár. A lelked a pohár és ha túl sok negatív dolog jutott be, akkor egy idő után bezárkózol és elzárkózol mások elől, az érzések, érzelmek elől. Kezded azt gondolni, hogy nincs szükséged másokra és lassan el is hiszed. Az érzelmek elfojtása igen, gyakran vezet ahhoz, hogy egyszercsak vulkánként tör felszínre és elsöpör mindent ami az útjába kerül. Velem is előfordult már, hogy nagyon sok mindent tartottam magamban és néha szinte már kezdtem belebolondulni a felgyülemlett dolgokba. Ilyenkor mondhatni görcsös sírásban és hisztérikus viselkedésben törtem ki. De jót tett. Néha nem árt kiengedni a gőzt, mert ha sokáig vagy immunis az érzelemkifejezésre, nem marad más, csak egy üres test, aki nem tud mit kezdeni az életével.. A jó oldala az, hogy ha megbántanak, nem veszed fel.. de ez azt is jelenti, hogy örülni sem tudsz úgy, ahogy kéne. Ez mentális, lelki probléma, betegségnek nem, viszont gondnak nevezhető.



~RB

2010. jan. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok... Viszont ha tisztába teszed az érzelmeidet, és tisztába leszel önmagaddal, megismered önmagad, akkor nem bánthatnak meg, mert ha olyat mondanak amit te már tudsz magadról akkor azt nem fogod felvenni mert te is tudod még akkor is ha rossz tulajdonság.
2010. jan. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Igen, alexitímiának hívják.
2010. jan. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én is már egy ideje ilyen vagyok.Csak azokkal a barátaimmal beszélgetek akik nem az oszt. társaim. Zárkozott vagyok és senkivel se beszélgetek az osztályból. Bármit mondanak nem érdekel semmi se tud érdekelni ami az osztállyal kapcsolatos egyszerüen hidegen hagy.Még barátkozni sincs kedvem. Még azt a pasit se tudom közel engedni magamhoz aki tényleg nagyon kedves velem szerintem bejövök neki nekem is ő de amikor vhogy célozgat erre akkor én fapofával letagadom és ugy csinálok mintha nem érdekelne. Pedig nem akarok neki hazudni de mégis mindig ezt csinálom.
2010. jan. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ez rám is jellemző, pedig pasi vok...
2010. jan. 28. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!