Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem, megőrjít amit...

Úgy érzem, megőrjít amit látok magam körül. De pont emiatt nem tudok orvoshoz se menni. Akkor?

Figyelt kérdés

Még csak 19 éves vagyok, de úgy érzem végleg elveszett az a békés, szelíd, jólelkű kislány, aki voltam. Nem találom. A mai napig ódákat zeng a családom, hogy milyen önzetlen gyerek voltam, de ezek a pozitívumok egyszerűen elvesztek. Sokáig magam ellen fordultam, de már az sem. Nem hiszem, hogy valaha bántanék bárkit is, de félek, hogy mégis csak bekattanok egyszer. Bárki bekattanhat... Egyszerűen tele vagyok keserűséggel, gyűlölettel, dühvel. Ahogy a pszichiáterem mondta volt, egész magas az érzelmi intelligenciám, de ebből sokat nem érzékelek mostanában. Mikor a szerelmemmel vagyok, akkor nagyon boldog vagyok, de ha nem, akkor megint visszajön ez a szörnyű érzés. Mindenféle kényszergondolataim vannak terrorcselekményekről és gyilkosságokról. És egyre több mindent-mindenkit gyűlölök. Iszonyúan agresszív lettem, de nem teszek semmi agresszívet, szóval az érzés beragad, és saját magamat emésztem fel vele. A gyógyszerek csak addig hatnak, amíg szedem, de nem akarok zombi gyógyszerfüggő lenni, abból elég volt.

Orvoshoz nem tudok menni, mert:

-havi 240 órában dolgozom 120 ezer forintért, tehát se idő, se pénz nincs felesleges, ami egy magándokira elég lenne

-az SZTK pszichiátriai gondozójába féléves várólista van

Hogy tudnám magam meggyógyítani?


2014. okt. 22. 12:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Első lépésben ne nézz TV-t, ne hallgass rádiót, ne olvass napilapot. Szabadidődben menj ki a természetbe.
2014. okt. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy ilyen problémánál ez igen csak semmit érő dolog.

Sajnos szerintem magadat semmiképp se tudod meggyógyítani, hacsak nincs extra nagy akaraterőd, de ha a metális betegnek lenne vagy/ és nem szippantaná be őket teljesen az állapotuk akkor nem kellenének pszichológusok és pszichiáterek sem.

Mióta érzed ezt? Történt valamilyen trauma ami miatt így megváltoztál? Esetleg gyerekkorodban?

2014. okt. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!