Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megszégyenítéstől és megalázás...

Megszégyenítéstől és megalázástól félő emberben mi játszódna le, ha viszont látná magát az interneten?

Figyelt kérdés

Napisz@r és videómegosztó oldalakon.

Akinek megörökítették a megszégyenítésre alkalmas pillanatát. És ott a tény, hogy nem tud ellene mit tenni.



2014. okt. 26. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Mindenki tud ellene tenni, ha akar. Hivatalos szervnél feljelentés, a többi a hatóságok dolga. Elszokták kapni az ilyen "vicceskedő" egyéneket: csak súgok.
2014. okt. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A Napisz@r be van védve eléggé rendesen, ellene nem tudsz mit tenni, hacsak OLYAN (jog)erős pert nem akasztasz a nyakukba.


Előzőhöz állva, azokat, akik feltöltögetnek, valóban (az esetek 50%-50%-ában) elkapják.


Emberenként változó, hogy mi játszódhat le egy áldozatban. Van, aki megvonja a vállát, és azt mondja: "Igen, ez is én vagyok!", van, aki ezt kiegészíti: "És ha ti lennétek odafent? Ugyan így röhögnétek?", és van, akinek tönkre megy az élete, öngyilkos lesz, vagy ne adj' Isten még rosszabb, vegetál egész életében és szenved... az ilyen dolog - bizonyos eseteknél - nem játék.


Aki megérdemli, rászolgált arra, hogy feltegyék, az fel is kerül oda, de egy ártatlan, hétköznapi ember, akinek az ég egy adta világon semmi bűne és oka ott lenni, mégis valamiért ilyen helyzetbe kerül, ezt megörökítve pedig felrakják őt ilyen oldalakra... az ilyen ember jobban sérül.

2014. okt. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazából én is féltem attól hogy felkerülök egyszer ilyen oldalra, mert az exemmel csináltunk egymásról fényképeket különböző helyzetekben... Első körben nyilván én is felraknám az ő képeit, utána meg felakasztanám magam. Szerintem. De nálam közrejátszik az is, hogy érzékenyebb vagyok és amúgy sem sok választ el attól, hogy "an hero" legyek.
2014. okt. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ez az undorító az internet korában. Egyszer kerülsz valami megszégyenítő helyzetbe, és onnantól az egész világ előtt megszégyenültél.
2014. dec. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!