Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki öngyilkosságot követ el...

Aki öngyilkosságot követ el az hova kerül? Megbüntetik?

Figyelt kérdés
(ha nem sikerül,ugy értem)
2010. jan. 26. 12:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A pszichiátriára
2010. jan. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
első körben pszichiátria, aztán persze, lehet, hogy eljárás indul, kártérítés stb.
2010. jan. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
Először pszichiátriai beszélgetés és ott kiderül, hogy mennyire súlyos a lelki baja. Van, aki megússza annyival, hogy "jajj dehogy csinálok ilyet többet", van akit hónapokra bezárnak a pszichiátriára.
2010. jan. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
Pszichiátriára kerül, ami nem egy leányálom, elhiheted. Magyarországon a depressziós össze van zárva skizofrénnel, és tényleg csak azokat a betegeket tartják külön, akik már okoztak kárt másban. Akik még nem, (de akár lehetnek közveszélyesek) azok az osztályon szabadon mászkálhatnak. Ha kárt okozott az egyén, azt megtéríttetik, bíróság is lehet belőle.
2010. jan. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Aki öngyilkosságot követ el az a hullaházba kerül, és ez nem vicc. Gondoljatok utána.

Ha nem hal meg az öngyilkossági kísérlet.

2010. jan. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Öngyilkossági kísérlettel leginkább a toxikológiára (mivel leggyakoribb a gyógyszeres öngyilkossági kísérlet), ahol nem tarthatnak benn erőszakkal, csak javasolhatják a pszichiátriai osztályos kezelést. Ha abba belemész, akkor átszállítanak pszichiátriára. Megbüntetni? Nem, dehogy, milyen alapon büntetnének??
2010. jan. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Hazánkban az öngyilkossági kísérletet nem bünteti a törvény, csak az öngyilkosságban közreműködést (értsd: más öngyilkosságában való közreműködést), 5 évig terjedő szabadságvesztéssel rendeli büntetni a Büntető törvénykönyv. satöbbi.

Wikipédia

2010. jan. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

én úgy veszem észre, hogy komoly vagy komolynak tűnő problémáid vannak. Ilyeneket nem kérdez viccből az ember. Szerintem kérj segítséget a hozzád közel állóktól és próbáld lassan megoldani a problémáidat. Ha meg nem megy akkor marad a pszichológus segítsége, legvégső esetben a pszichiáter és a gyógyszer. Vedd komolyan a dolgot mert nagyon súlyos következményei lehetnek. Még nincs veszve semmi, rajtad múlik. Minden jót.

2010. jan. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Toxikológia alapból, gyomormosás. Aztán a benyelt mennyiség, típus, és az eltelt idő függvényében rövid, hosszú, vagy még hosszabb alvás az osztályon. Ébredés után pszichológus/ pszichiáter beszélgetés. Megbánás és sohatöbbé esetén hazaengednek.


Elég büntetés ha vki ilyesmin megy át (önszántából- így önbüntetés), nem kell és nincs is jogi következménye.

2010. jan. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én azonnali gyomormosást követően a sürgősségire kerültem,kb. 3 órát tölthettem ott (nem tudom pontosan,mert nem emlékszek szinte semmire),majd -mivel állítólag még a sürgősségin is tovább hangoztattam öngyilkossági szándékomat,amire szintén nem emlékszek- átvittek a pszichiátriai klinikára,ahol 3 napig voltam bent(ebből 2 volt mialatt teljesen kitisztult a szervezetemből a gyógyszer),majd különböző pszichológiai tesztek után megállapították,hogy nem szorulok pszichiátriai(gyógyszeres) kezelésre,mindössze pszichoterápiára,így hazajöhettem. Az öngyilkosság nem minősül bűncselekménynek,nem büntetik.
2010. máj. 23. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!