Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért utálom, undorok, ha...

Miért utálom, undorok, ha megölelnek vagy megpuszilnak? Valaki más is érez így?

Figyelt kérdés

Lényegében csak egy embertől -hát hogy csúnyán fogalmazzak- viselem el, az édesanyámtól, de szerencsére nem ölelget túl gyakran.

De ha barátok, ismerősök ölelnek meg, attól undorodom, kibújnék az ölelés alól, lelökném a kezüket, mindegy, csak minél hamarabb szabaduljak tőlük.Értelemszerűen nem teszem ezeket, de borzasztó érzés. Egyébként nagyon jóban vagyunk, szeretek velük lenni, de ha valamelyikük megölel, ott vége a világnak. Ráadásul nő vagyok, ami kicsit komplikálja a helyzetet. Azt sem tudom elviselni, ha hozzámbújnak, vagy csak rám hajta valaki a fejét.

Nem tudom, miért van ez, mindenki számára olyan idegen ez az érzés, szinte senki nem érti meg, miért nem szeretem, ha megérintenek azok, akik szeretnek. Így egy idő után letettem arról, hogy elmagyarázzam.

Van még valaki, aki érez így? Mitől lehet, hogy ennyire idegenkedem a testi kontaktustól?


2014. nov. 3. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok ezzel. A nagy közös karácsonyi rokoni banzájok és egyebek kikészítenek, amikor végig kell cuppogni mindenkit! :D

Én azzal magyarázom, hogy elég visszahúzódó, zárkózott vagyok, és valahogy ezek az emberek belegázolnak az én kis személyes terembe... nem tudom Te is hasonló vagy-e. De mivel ezek az ölelkezős, puszilgatós dolgok a kultúránk részei, el kell fogadnunk őket, sajnos. :)

2014. nov. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát, az első válaszoló okfejtését ugyan megértem, de az már nem világos, hogy hogyan undorodhat valaki MINDENKINEK közeledésétől. Ugyanis ez azt jelenti, hogy attól sem fogadod el aki akar tőled valamit. Undorodsz attól, ha átölel, megcsókol egy jóképű férfi? Volt már így párkapcsolatod? Nem irigylem szerencsétlen jelentkezőket, akik nálad próbálkoznak...
2015. febr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha valaki direkt, alapos ismeretség nélkül, csak úgy, "tetszel nekem" alapon próbálkozna, igen, undorodnék, teljesen mindegy, hogy Quasimodo vagy a szőke herceg.
2015. febr. 5. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!