Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért bűn megölni valakit?

Miért bűn megölni valakit?

Figyelt kérdés
Mit hoznak fel etikai vagy morális fegyverként ellene? Miért számít bűnnek?

2014. nov. 5. 17:20
 1/10 A kérdező kommentje:

Pontosítok:

Nietzsche munkásságát ajánlanám ide példának okáért

2014. nov. 5. 17:26
 2/10 anonim ***** válasza:
na vajon
2014. nov. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tény, hogy rossz helyre tettem ki a kérdést..hülye voltam ez is tény ám a kérdés attól még áll.

Milyen utak vezettek az emberi morál ezen oldalának kialakulásához? És...bár ez már filozófia...a morál vajon változtatható e akár ilyen téren is. Ezért ajánlottam Nietzsche munkásságát ám helyette csak egy "nah vajon" köpetet kaptam.

2014. nov. 5. 18:10
 4/10 anonim ***** válasza:
Mert te örülnél, ha téged szabadon meg lehetne ölni? Na ezért. Mert senki se akarja, hogy ne legyen bűn, és ők maguk is áldozattá válhassanak. Morális vagy etikai érveket nem tudok mondani, de sima emberi logika elég megválaszolni ezt a kérdést.
2014. nov. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az miért bűn ha téged megöl valaki?
2014. nov. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Keresztény szempontból, Isten az embert saját képmására teremtette, az emberi élet fontos, minden embernek joga van az élethez. A másik ember, és az emberi élet tisztelete miatt bűn.
2014. nov. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Nézd, az ölés mint "bűn", egész tág fogalom...A társadalom elitéli a gyilkolást.Ha egy ember megöl egy másikat bűnös, nem? Egy utolsó érzéketlen senki, egy pszichopata állat.De mi van ha egy háborúban ölsz meg valakit? Sőt, ha nem is egy embert, hanem többet? Isteníteni fognak téged, mint a nép, a társadalom megmentőjét.A gyilkolásról meg...Minden élet alapja, ez az ösztön.Ott ezzel a baj, hogy a társadalom ezt eltorzítani akarja.Ha ölsz, bűnös vagy.Mindegy hogy bosszúból, gyűlöletböl, vagy akármiből.De ha a társadalom nevében gyilkolsz akkor már szent leszel.A gyilkolást nem feltétlen kell egy ember leszúrásával, fizikai megsemmisitésével azonosítani, elég ha azt az embert lenézed, megveted, mert ő más.Csak mert nyiltan kimondja a dolgait.Az etika azonban egy bizonyos szintű pusztítást még meg is enged: Ha gondolatban már kétszer ledurrantottad azt az embert, semmi baj.Kivel ne esett volna meg ez...? Ha ezt a választ olvasó ember kételkedik, akkor...Gyűlölték már valakit, ugye? Szeretted volna, ha csak úgy eltűnne az életedből, s soha többé nem térne vissza, és még híre se lenne? Na, ugye...A társadalmi etika a lécet nagyjából ide fektette le.Természetesen csak úgy, ha ezeket a vágyaidat nem mondod ki, csak magadban puffogsz róla.Ha ezt a lécet átléped..és nem csak gondolatban játszol a vággyal, akkor már tiszta az út a börtön felé, nem? Ilyen egyszerü ez...Szerintem a társadalom etikája/erkölcse adag trágya...Azonban erkölcsök nélkül képtelen élni.Egyszerübb magadnak felállítani az erkölcseidet, és szintedhez megfelelően elhelyezni azt a bizonyos lécet, embertől függően akár el is törölni.Ez az egész szöveg az én véleményem a dologról, nemtetszésed kifejezéseként ajánlom a választ egy piros kézzel értékelni, vagy privát üzenetben jelezni, ha nagyon szemetszúró, esetleg sértő valaki számára.
2016. jún. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert minden életet tisztelni kell.
2016. jún. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Spirituálisan azért mert nem tiszteled a természetet és nem lélekből cselekszel. Továbbá az emberek többsége karmakerülés miatt öl. Azt meg az univerzum nem csipázza.


Etikailag: ne tegyél olyat másokkal amit magadnak sem kívánsz. Vagy ha magadnak ezt kívánod, akkor miért nem magaddal kezded?


Amúgy meg nem feltétlenül bűn ölni. Nem mindegy, hogy hogyan teszed. Erről szólnak a távol-keleti harcművészetek (pl. kung-fu). De ők is csak akkor ölnek ha nincs más választás.

2016. jún. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem bűn. Amerikában pl. Vannak halálbüntetések. Látod nem bűn.
2020. ápr. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!