Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A kérdés főként a vegetáriánus...

A kérdés főként a vegetáriánusoknak szól: azt értem, hogy azért nem esztek húst, mert egy állat halála árán kerül az asztalra, de pl. tojást és tejet miért nem fogyasztotok? Elvégre azokhoz nem kell állatokat megölni.

Figyelt kérdés

2013. dec. 11. 09:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Van olyan vega, aki fogyaszt olyan ételt, ami állati eredetű, de nem kell hozzá állatot ölni. Sőt olyan is van, aki a halat megeszi, no ezt meg én nem értem.
2013. dec. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Sokan nem ezek miatt nem esznek hust hanem mert egyszerűen nem szeretik. Én is rtikán eszek de azért mert nem szeretem és nem kivánom. De vega nem vagyok, de elöfordul hogy hetekig nem eszek hust.

De én ismerek olyat aki csak azt az állatot nem eszi meg amelyiknek van ugymond lelke. Ö csak csirkét eszik.

2013. dec. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A vegetáriánus életmódnak is van többféle fajtája. Van, aki minden állati eredetű dolgot elutasít. Van, aki a tejet, sajtot, tojást azért megeszi (ez a legáltalánosabb), és olyan is akad, aki a még halat is elfogadja. Én sem eszek húst, meg halat se, de tojást és tejterméket igen. Én a szakirodalom szerint lakto-ovo vegetáriánus vagyok.
2013. dec. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
#2-nek: "De én ismerek olyat aki csak azt az állatot nem eszi meg amelyiknek van ugymond lelke. Ö csak csirkét eszik." Na ilyet még nem hallottam. A disznonak van ugymond lelke, a szerencsétlen csirke miért van ettöl megfosztva?
2013. dec. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A vegánok nem akarják meglopni az állatokat.
2013. dec. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igen hasznosak voltak! Az utolsó hozzászóló válaszát nem tudom értelmezni;

-egyrészt csak akkor tudom meglopni, ha neki arra egyébként szüksége lenne, már pedig a tehénnek nincs szüksége a tejre (hacsak nincs borja), a csirkének sincs szüksége a tojásra (ha az nincs megtermékenyítve),

-másrészt azért etetem/itatom/gondozom az állatokat, hogy (maradva a tehénnél) tejet adjon, így egy amolyan "cserekereskedelem" jön létre köztem és az állat között.


Szóval ha lehet, kifejtenéd bővebben? :)

2013. dec. 11. 10:46
 7/13 anonim ***** válasza:
4-es, nem tudom ö szeritne a csirke buta és nincs értelem a szemében mig egy disznónak tehénnek van, egyéb állatról meg ne is beszéljünk. Egyébként két ilyen embert is ismerek akik igy gondolják és nem is ismerik egymást.
2013. dec. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Mert egyik állat sem arra születik,h az ember kihasználja őket.A tej a bociba való,a tojás pedig egyébként is a tyúk petesejtje.
2013. dec. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"..de pl. tojást és tejet miért nem fogyasztotok? Elvégre azokhoz nem kell állatokat megölni..."


De igen.


TOJÁS:

A tojást ugye tyúkok tojják, így a kakasok haszontalannak számítanak. Tojást nem tojnak, és lassabban is nőnek, mint a hibrid fajták. Tehát a keltetőben a napos csibéket nemük szerint szétválogatják egy futószalag mellett, és a hímeket legtöbbször megsemmisítik (elgázosítják vagy nagy darálókba dobják). A nőstény naposcsibéket beoltják, forró pengével leégetik a csőrük végét, hogy ne tudják csipkedni egymást, aztán többnyire ketreces vagy mélyalmos tartásba kerülnek. A mélyalmos sem sokkal jobb, ott sincs több helyük.


TEJ:

Ahhoz, hogy a tehenek tejet adjanak, minden évben megtermékenyítik őket, hogy borjuk legyen. A tej csak akkor lesz, mint minden emlős állatnál, ha kicsinye születik egy állatnak. De a tejiparban nem kellenek a hímek, így nagy részük azonnal, mások pár hónap hizlalás múlva kerülnek vágóhídra. Azok a borjak, akiket tejelő tehénként akarnak később használni, nem élnek sokáig. Legtöbbjük 4 év alatt tönkremegy a megerőltetéstől. Mivel a természetben soha nem adnának ennyi tejet, hanem csak kb. 10 litert, mert a borjú nem inna meg többet. Ma már akár 50 litert is adhat egy nap, de szenvednek tőle, egyáltalán nem természetes. Az összes borjat azonnal elveszik az anyjától, még a bio telepeken is. Soha nem ihatnak tejet az anyjuk tőgyéből.


Ezért nem eszem tejet és tojást sem. Vegán vagyok.

2013. dec. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem kell minden évben megtermékenyíteni a tehenet, elég csak egyszer. Amíg fejik, addig lesz teje.
2013. dec. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!